Rozamunda

jaká voda je pro tělo lepší ? měkká nebo tvrdá ?

Nejlepší odpověď
beer

Jak kterému,
většinou se na koupele doporučuje voda měkká. Jsou ale i lázně se specielními tvrdými vodami s obsahem různých minerálů, které léčí a hojně jich využívají pacienti k léčbě.
Pokud myslíš vodu na pití, je to obdobné. Mně osobně ale více chutná voda tvrdá a nijak negativně se to na mém zdraví neprojevilo.

Další odpovědi
Drap

Měká

Emefej

Na koupání je to asi jedno, na pití je samozřejmě lepší přiměřeně tvrdá voda s vyváženým obsahem minerálních látek. Dlouhodobým potím velmi měkké vody si můžeš narušit minerální rovnováhu organismu, dlouhodobým pitím velmi tvrdé vody si zařídíš ledvinové nebo močové kameny.