nikolqa.o

Jaká pojistka na auto je výhodnější ?

Zdravím,

řeším menší problém s pojistkou na auto, které má STK pouze do 7/2014 a další neprojde. Chci se zeptat, je lepší udělat pojistku na dobu neurčitou a v červenci ji zrušit nebo krátkodobou na 5 měsíců ?

Nechci tu pojistku platit najednou při zakládání, ale třeba čtvrtletně (popřípadě měsíčně převodem z účtu).

Mám v plánu udělat pojistku v České Podnikatelské Pojišťovně, ale pokud mi poradíte jinou pojišťovnu, kde budu platit méně, budu ráda.

Auto: Fiat Punto 55 S, r.v.1996, 1108cm3, 40kW a 1315kg
(pojistka bude na babičku (já bych platila 2× tolik) – rok narození 1945, okres Tachov – plzeňský kraj).

Děkuji za odpověď.
Doplňuji:
Děkuji. Jinak asi 2 minuty po tom, co jsem vypla jeden z porovnávačů od ZZZZZ mi volal nějaký chlap, který chtěl vědět babičky rodné číslo, aby zjistil její bonusy a našel nejvýhodnější pojištění. Bylo mi řečeno, že Wustenrot je nejlevnější, pojistku na Fiat Punto bych platila 1 144kč ročně. Byl i tak ochotný, že mi to rovnou chtěl pojistit. Docela neodbytný chlap.

Nejlepší odpověď
zzzzz

http://search­.seznam.cz/?q=po­vinn%C3%A9+ru%C­4%8Den%C3%AD+srov­n%C3%A1va%C4%8D&sou­rceid=szn-HP

Na internetu je hodně srovnávačů. Pojistné můžeš platit i čtvrtletně, ale je to většinou dražší.
Doplňuji:
Také záleží na tom, zda má babička nějaké bonusy/ malusy. Některé pojišťovny mají v podmínkách, že vozidlo nesmí řídit osoba mladší 26 let, jinak je pojištění dražší.

Pokud to pojistíš na neurčito, tak to dlouho dopředu vypověz, přesně podle podmínek, jinak ti naúčtují skoro měsíc navíc.

Další odpovědi
NikkiHeat

Já mám Triglav a platím čtvrtletně nějakých 470 kč, a jsem spokojen.

klob1

Nejlépe žádná po mých zkušenostech.
Tak co nejlevněji a co do výhod, tak vychází Generali, já mám teď ČSOB a pohoda nadmíru spokojenost. Stále jsme měli původně Českou pojišťovnu, no platili za starší auto ročně 7tis a ještě být biti, když nehodu jsme nikdy nezavinili a měli mít 50% slevu bonus? Moc let, moc motorových vozidel u nich, pak jsme odešli, takže dva roky nebyli již u nich. Jinak jen lžou, s těmi službami. 17 listopad a na telefonech nikde nikdo. My byli 3třetí poškození té nehody. Naprali to do nás s autem nějací pitomci, tak asistenční služba České pojišťovny nefunkční. Policie dala protokol, jenže pojišťovna to obrátila i to, že najednou viníci jsme my? Přitom i Policie, v protokolu uvedla, že my jsme poškození. Tak o ničem to bylo. Dokonce jsme měli vše zaplacené u nich žádný dluh a při tom se z ničeho nic objevil exekutor a vyhrožoval, jenže na České nic nevěděli, pak po dvou měsících jsme museli zaplatit, jako dluh, který jsme neměli na pojišťovně. Dost hnusné jednání. Když dluh není, ale musí se zaplatit?
Bratr měl Českou podnikatelskou a Kooperativu, a také to nejsou dvakrát dobré. Jen špatné zkušenosti.
Nevím, ale to ČSOB se mi zatím zdá v pořádku.
No to si chce spočítat, co se ti skutečně vyplatí a jde o to, jestli tam budeš mít pak další auto na té samé pojistce? Pokud ano, tak zaplatit celý rok, jinak jen do té doby, co auto potřebuješ mít, aby mělo pojistku. Jen mi nejde na rozum na co pojistku na auto, přece je svoboda rozhodnutí ne? Nebo ej to stále diktatura bez svobody? Když auto stejně si člověk musí opravit, když druhý mi do něho najede a Policie je na houby tedy ten protokol, s tím tak Max pak člověk může jít na záchod. A někdy ani to ne, páč by se to ucpalo. Jak jednou se sjedná pojistka, tak pak se musí stále platit, přece je to produkt jako každý jiný. A když náhodou někomu cinknu do auta a je to běžné auto, tak mu to opravím a neřeším stejně do 100tis to nemá cenu pojistka, a pokud je ten pitomec jiný a má drahé auto a najede mi do mého, tak je to jeho problém, já přece nebourám, když jezdím tak jak je potřeba, dle okolností. U jiného auta už to nebudu mít nějaké pojištění. Ty peníze mi stejně nikdo z pojistky nedá, tak co? Za ně si pak koupím klidně nové a ještě mi zbude.

NelieM

Triglav je fajn, nedávno jsem k ní přecházela. Mají dobré ceny.

Mirdas

Najdi si

Měšec.cz
pojištění motorových vozidel.

Zde máš porovnání a můžeš vybírat.

bleskosvodos

Žádná-já měl havarijní i proti přírodním živlum,shořelo mi auto a pojištovna mi řekla,že dokud nechytí viníka,tak mi nic nedají-samozřejmě nechytily!

zzzzz

ty bonusy bez rč nejdou zjistit.