Avatar uživatele
Alesh

Kde sjednat havarijní pojištění auta?

Mám na výběr buďto Kooperativu (současný pojišťovatel) za cca 9 tis. Kč. Nebo pak mám nabídku od Directu na cca 8 tis. Kč. Jedna věc je samozřejmě ta částka. Druhá věc je ochota platit v případě události. Mám historicky dobrou zkušenost právě s tou Kooperativou a říkám si, že tisícovka by mi určitě nestála za to, kdyby nějaká jiná pojišťovna dělala problémy. Kterou z těchto variant byste na mém místě volili?

Hlasujte v anketě
Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? autacek, ŠkolákJakub před 1170 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Arne1

Kooperativa

Mně poslední dobou vychází nejlépe ČSOB a to i pro klienty. Navíc mají perfektní podmínku – libovolná spoluúčast klesne na 2000Kč v případě že škodu bude řešit jejich smluvní servis. Poslední nehodu co jsem měl tak mi zaplatili skoro dvojnásobek skutečných nákladů. Klidně ti udělám návrh.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Kooperativa

Není to o ochotě, nebo neochotě. Je třeba dobře si přečíst, co pojistka pokrývá a co je ve výlukách pojištění. Myslím, že by se daly najít i lepší havarijní pojistky, než u Kooperativy.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kajanek

Direct

Já bych se neomezil na pouhé 2 možnosti.. projel bych srovnávače jako je srovnator a řídil bych se poměrem cena-recenze. 😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kamix

Já si myslím, že nejlepší je všechny údaje o autu zadat do nějakého srovnávače havarijního pojištění a podle poměru ceny a výkonu vybrat tu nejlepší možnou nabídku. Já srovnával přes https://www.rixo.cz a ušetřilo mi to celkem dost peněz.

Avatar uživatele
Marek656

U které pojišťovny se tohle nejvíc vyplatí vyřizovat? Máte prosím někdo zkušenost kam přesně zajít?

Avatar uživatele
Renikled

Pokud budete vyřizovat jakékoliv pojištění, tak já mám zkušenost, že nejvíc se vyplatí pojištění vyřizovat online. Podívejte se na online srovnávač pojištění a tam najdete nejlepší nabídku na pojištění.

Avatar uživatele
Marek656

Když si to najdu online, tak to bych stejně pak musel jít na tu konkrétní pojišťovnu nebo ne?

Avatar uživatele
Marek656

Když si to najdu online, tak to bych stejně pak musel jít na tu konkrétní pojišťovnu nebo ne?

Avatar uživatele
Marek656

Když si to najdu online, tak to bych stejně pak musel jít na tu konkrétní pojišťovnu nebo ne?

Avatar uživatele
Renikled

Nemusíte chodit na pobočku. Když se podíváte na stránky srovnávače pojištění Klik.cz, tak si tam můžete během chvilky najít kompletní porovnání od všech pojišťoven z hlediska ceny, ale také podmínek. Pokud se vám bude některá z nabídek líbit, tak si můžete pojištění rovnou online sjednat.

Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… z těch dvou vyjmenovaných ani jednu, takže ti na otázku neodpovím …
… Generalli (původně ČP) plní dobře, rychle, osobní nedávná zkušenost, jen je dražší … no, ale faktem je. že na ceny Kooperativ\ nemá, ta je jak z jinýho světa >>> třikrát dražší pojistka oproti Generalli … a srovnání je konkrétní, dělal jsem nedávno novou pojistku, takže jsem jednal se všema pojišťovnama …

před 1169 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hlada

Je dobré pamatovat na to, že plnění pojišťovny je téměř vždy chybou v pojistných výlukách. Lepší je jezdit bez nehod.

před 1170 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

V poslední době mám dobrou zkušenost Generali – ČP. Nebylo to řešené havarijní pojistkou ale zákonným pojištěním viníka. Oprava byla řešena v jejich smluvním servisu, takže ihned a bez peněz. Pojišťovna plnila přímo servisu, takže já jenom auto přivezl a zase odvezl. Samozřejmě že jsem si plnění mohl nechat poslat na sebe, ale v servisu, ještě k tomu smluvním, je to jistota. Komunikace bez problémů a okamžitá. Doklady o opravě přišly bez průtahů emailem a byly viditelné na mém účtu u pojišťovny.

Za ty peníze co udáváte, je si třeba si porovnat jakou hodnotu pojišťovna vašemu autu k danému datu přiřadila. Do této výše – odečtení zbytků bude plnit. Smlouvu je třeba maximálně za dva roky předělat, neboť pojišťovna bez vědomí pojistníka snižuje každým rokem tuto časovou cenu, ale o snížení pojistného se musíte sám přihlásit. Jinak platíte starou cenu ale plnění bude nižší dle časové ceny auta.

před 1170 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Arne1

Generali (ta původní) mi také plnila dobře a rychle. Ale pak mne jako problémového klienta vykopla.

před 1170 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Direct? To je ta pojišťovna co zde již byla, nasmlouvala smlouvy a zmizela z republiky a nechala pojištěnce bez ladu a skladu. Po několika letech se vrátila a zákazníky láká nízkými cenami. Měl jsem nabídku na pojištění domu, ale na základě těchto referencí jsem nepřijal.

před 1170 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Arne1

Nene, název Direct si po té minulé pojišťovně vzal bývalý Triglav. Osobně zkušenosti nemám, ale kolegové nejsou nadšení.

před 1170 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek