Avatar uživatele
Nechápavé

U jaké/které pojišťovny je nejlepší si udělat pojistku na auto?

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2013 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
nyjono

Mám dobrou zkušenost s Kooperativou.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cukrar

Není nejlepší pojištovna, páč ostatní by zanikly.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Na internetu jsou dva známí zprostředkovatelé. Nechci dělat reklamu ani jednomu, protože jejich nabídky jsou stejné. Každoročně dám požadavek a nechám si poslat nabídky. Vždy jsou levnější, než veřejné ceny. Zajímavé je, že pokračování pojištění u stejné pojišťovny je dražší, než nová smlouva přes tyto zprostředkovatele.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

To je různé. Pokud máš na mysli povinné ručení, buď si zkus najít porovnávač (často ale fungují také jako kolektor kontaktů) nebo zkus kalkulaci pov. ručení na www u jednotlivých pojišťoven. Já mám aktuálně ČSOB protože v době kdy jsem to řešil snad jako jediná počítala pojistné podle výkonu motoru, nikoli podle objemu (a já mám aktuálně 1.9D /51kW – takže podle objemu bych platil snad 5–6 tisíc, podle výkonu 3–3,5).
Zkoukni i pojistné podmínky (jednak limity, jednak doplňková pojištění a další poskytované služby), recenze apod.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

U té, která ti dá nejlepší cenu za nabídnuté vlastnosti. Například havarijní u Koop nebo Generali je naprosto bez problémů, rychlé kvalitní plnění. Rozšířené asistenční služby jsou vynikající u Generali (osobní zkušenost), u Allianz a ČSOB zřejmě taky ale osobně nemohu potvrdit; naproti tomu asistence přes Kooperativu není ideální, stačí tak na drobnější problémy v Česku a pár kilometrů od hranic. Připojištění skel je například dobré u Allianz, že sama navrhne hodnotu skel a nemusí se hledat v tabulkách.

Porovnávače na webu jsou dobré jako doplňková kontrola, skutečně kvalitní návrhy ti udělá jen pojišťovák který zná i vlastnosti a omezení jednotlivých produktů – ale není to na 5 minut, práce na minimálně půl hodiny a spíš o něco více. Například ti žádný webový automat neřekne, že základní asistence bez příplatku u jinak výborné Generali je u vozidel nad 11 let skoro na nic

Upravil/a: Arne1

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Arne1

Dochy: Čistě podle výkonu jela ještě nedávno AXA

před 2019 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Dík za info. Zběžně jsem nakouknul a nevypadá to zle. Máš (nebo někdo další) s ní zkušenosti? Zatím o AXe vím víceméně jen z reklamních kampaní…

před 2019 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Arne1

Kolegové tvrdí, že s plněním to není moc bezproblémové. Osobně jsem u ní ani sebe, ani žádného klienta neřešil.

před 2013 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

OK, dík podruhé, zůstanu kde jsem 😉

před 2013 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek