Kody

Jaká kniha nejlépe popisuje Velkou francouzskou revoluci?

Rád bych se zeptal, zda neznáte nějakou knihu, která zajímavě a přesně popisuje Velkou francouzskou revoluci. Nehledám román z tohoto období, ale spíše literaturu faktu. Zatím jsem bohužel nenašel žádnou, která by mě zaujala.

Děkuji za případnou radu!

Nejlepší odpověď
Hufnágl

Je jich více. Třeba Pád Bastily, Devadesát tři od Huga, Ve stínu gilotiny atd..

Další odpovědi
aliendrone

Asi nejslavnější klasikou je „Starý režim a revoluce“ od A. de Tocqueville. Rozbor je to opravdu důkladný, ale NENÍ to čtení pro každého, takže si netroufám věštit, jestli tě zaujme. ;) :)