tendruhy

Jaká je vhodná pozice pro začínajícího obchodníka?

Dobrý den, chci se zeptat lidí co jsou bez VŠ zaměstnani v nějakém obchodu, jak se tam dostali. Protože hodně nabídek práce týkajících se obchodu požaduje aspoň nějakou praxi a prezentační dovednosti. Tedy chci se zeptat jestli jste předtím nebyli zaměstnání někde, kde jste mohli okouknout, jak to v tom obchodě funguje, na nějakém místě, kde jste nemuseli nic říkat a mohli si pár věcí osvojit. Díky předem za odpověď

No takhle se ptám protože nevím jestli vůbec chci v obchodě pracovat, třeba jednou.. Ale nechci se kvůli tomu prihlasovat na školu když ani nevím jestli to pro mě je.

Odpovědi
nyjono

Obchodník, to je hodně široký pojem.
Je potřeba vědět, co vlastně chceš konkrétně dělat.
Mít svůj vlastní obchod? S jakým zbožím? Nebo být jen zaměstnancem v nějakém obchodu?
V kadém případěbys měl o prodávaném sortimentu něco vědět, abys mohl zákazníkovi poradit.
Kde ho najde, jak používat, na co si dát pozor atd.
VŠ není potřeba.
Prezentační dovednosti získáš praxí.
Jestli nevíš, jestli chceš v obchodě pracovat, zvaž různé možnosti. Doba se mění a zůsoby prodeje také.
Zkus bridádu, jestli někde seženeš a uvidíš.
V dnešní době je stále populárnější síťový obhod. Provozuje ho mnoho firem a v těch firmách mnoho, mnoho skupin. Jsou ale obrovské rozdíly ve způsobech a je to zcela něco jiného.