WordPress

Jaká je příčina toho že elity dělají z lidí svoje sluhy?

Konflikty a války odhalují to, že elity dělají z lidí svoje sluhy, co je dovoleno elitě to je zakázáno obyčejným lidem, nejhorší je elita složená ze starých bezcharakterních slu­hů.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Protože si myslí, že když umějí vydělat peníze, že jim patří všechno, včetně lidí.

Další odpovědi
da ny

Nic nového, nic výjimečného to není, je to tady celé věky.
Stačí nahlédnout do historie lidstva.
Tak princip „kapitalismu“ je po desítky let stejný.
Právo silnějšího, moci a peněz již po staletí (tisíce let).
Buďme rádi, že v naší společnosti je otrokářství minulostí (i když to novodobé se vplížilo, ale to souvisí s mocí).

elkon

Jestli ty děláš sluhu, je to tvoje věc, já ne.

Samtibalfars

Příčina je povaha člověka a jeho mechanismus na přežití. Čím více peněz tím větší šance přežít bez ohledu na ostatní. Když budeš mrtvej už žádné ani případné dobro nevykonáš. Stejně funguje i to proč lidé nejsou šťastni. Mozek tady není od toho aby byl člověk šťastný ale aby přežil a tak ženě člověka do nesmyslných činu.