kocickaaa

Jaka je pricina pocuravani lidi-deti v noci?

Nejlepší odpověď
Scalex

Příčin může být celá řada a jsou buď fyzické (nějaké onemocnění močového ústrojí, kdy toto ústrojí nevysílá signál mozku, aby se člověk probudil a došel si na záchod, případně dochází k takovému uvolnění svalstva, které slouží k zadržování moči, že dojde k úniku) nebo psychické – u starších dětí je to varovný signál, že nějak po psychické stránce strádají, např. když se jejich rodiče často hádají. Občas je to i reakce na narození mladšího sourozence. Starší dítě bývá občas trochu odsunuto na druhou kolej a žárlí, a protože vidí, že kdykoli se miminko počůrá či pokaká, tak se mu rodiče věnují, tak se začne počůrávat taky. Sice za to dostává vynadáno, ale tu pozornost si tím získá.

Každopádně tu pravou příčinu pomočování by měl zjistit lékař – nejdřív by měl vyloučit tu fyzickou nemoc či vadu a když by nic takového neobjevil, tak pak by to byla otázka pro psychologa.

Další odpovědi
dědapetr

Noční pomočování, zejména u dětí, je z 80% psychická záležitost, u takových dětí je problém většinou v tom, že nemají kvalitní spánek a neprobudí se, když cítí potřebu močit protože ve spánku v jiné hladině vědomí než mimo spánek není psychická síla k ovládnutí centra v mozku, které ovlivňuje svěrač močového měchýře.

Tento stav se pozná i podle toho, že takého člověka je problém probudit. U dospělého člověka kmitá mozek v průběhu dne v průměru na frekvenci 4–16 Hz, ve spánku 1–3 Hz. U Dětí ve dne na kmitočtu 3–12 Hz, ve spánku 0,5–2 Hz. Pokud podle mého názoru ve spánku u dospělých klesne frekvence mozku pod 0,5 Hz a u dětí pod 0,3 Hz, pudové ovládané funkce mozku jsou omezeny. Čím níže kmitá mozek pod hladinu Delta (do 0,5 Hz), tím jsme blíže k bezvědomí.

U všech dětí, které se pomočují jsem zjistil buď přecitlivělost, nepohodu, nebo i strach a stres, a o to více platí mimo výše popsaných podmínek i psychická pohoda. U některých dětí jsem měl podezření na týrání a pohlavní zneužívání. Myslím, že ve většině případů jde o tvořivé děti s velkou obrazotvorností, dost z nich říkalo, že se jim zdálo, že jsou na toaletě, když se při tom pomočilo do postele.

Zdroj: http://www.zdra­vi4u.cz/view.php?cis­loclanku=2004082603

pokazdejinak

u dětí závisí na věku – do 5 let to není problém… řešit až po 5. narozeninách
u dospělých to může spustit třeba nadmíra alkoholu…
zkuste si vyhledat heslo enureza – viz třeba wiki:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/E­nur%C3%A9za
nebo stránky zaměřené na tento problém, najdete tam i odbornnou poradnu:
http://www.noc­vsuchu.cz/

tazatelka

U dospělých jedinců to mohou být i urologické potíže, cukrovka, ledvinové obtíže, u žen se k tomu mohopu přidat i potíže gynekologické. Pokud se situace opakuje, není na místě stud, jít hned k lékaři.