Alimera

Může být stres příčinou fyzické nemoci?

Mám v práci nového kolegu, který bohužel nepobral příliš rozumu a komunikace s ním je problém. Jeho hloupost a drzost mě dovádí až k šílenství. Od doby kdy nastoupil mám každou chvíli nějaký zdravotní problémy – virózy (chřipkové, střevní), bolesti, kolísání tlaku (beru léky na tlak od malička, už je to asi 22 let). Už jsem téměř za hypochondra a to se mi nelíbí. Problém se snažím co nejefektivněji řešit, ale „domluv se s debilem“ – je to těžké.

Nejlepší odpověď
mosoj

Nefyzickou nemoc neznám. Otázkou zůstává kdo je na toho psychiatra více zralý. Málo informací.
Doplňuji:
A nemáte tam bacilonosiče ?

Další odpovědi
Lamalam

Ano, např. infarkt může být způsoben stresem. Podobně jsou na tom žaludeční vředy.

Akzeret

Od září, co jsem na nové škole, jsem měla už 8 nemocí – takže ano, stres vyvolává mnohdy hooodně nepříjemné nemoci.
Pevné nervy přeju ;)

ShadowCZ

Přílišné stresování dokáže způsobit mnoho „problémů“. Takové klasické „onemocnění“ jsou vředy.

huxa

Zajisté, samozřejmě. U většiny nemocí je jednou z příčin stav mysli, tudíž i stres, atd.
Vředy vznikají nejčastěji při jídle ve stresu, zvýšený tlak je se stresem ruku v ruce.
Měl jsem také poslední dobou stresové období-když jsem došel od takovéhoto člověka, zapálil jsem si vonnou tyčinku, uvařil maté a v klidu si sedl a hodinku jsem se díval na seriál, velmi pomůže si takovýto „rituál“ udělat každý den, například po večeři.

postcd

asi ano.

Alimera, je potřeba (pro tvé zdraví) aby sis uvědomil, že ten kolega se kvůůli tobě nezmění, takže je potřeba se tomu přizpůsobit a tedy aby to nevyvolávalo stres. Problémy zkusit řešit konstruktivně a v klidu, ne když je člověk z toho zrovna vynervovaný. Hleď si své práce, měj konstruktivní připomínky s přístupem že se můžeš mýlit.

Sarrow

Řekl bych že deprese je vůbec „nejlepší“ cestou k vážnému onemocnění…

WTF

jednoznačně ano

marci1

Samozřejmě, stres způsobuje nejen psychické nepohodlí, ale i fyzické nemoci, počínaje zvýšeným tlakem, žaludečními problémy, bušením srdce, bolestí hlavy ap. Jediná rada je : myslet na svoje zdraví, nenechat se vyprovokovat a „smířit“ se s tím, že „lidé jsou různé“. 🙂

da ny

Ve vlastním zájmu bych se pokusila o nadhled a toleranci 🙂
A sugesci :) – kolega je vlastně fajn, zvídavý, milý, šikovný.....
Jak někoho hodíš do škatulky debil, mdlého rozumu, nikdy nemůže být jiný!

rigormortis

Tak s tímhle se jednoduše budete muset naučit žít.
Vliv na zdraví má stresový faktor určitě, spíš je zarážející, že máte blbce ve firmě až teď…většina lidí ho fasuje už na začátku.
Nevím v jaké pozici vůči němu pracujete (kolega nebo nadřízený) ale určitě ho budete muset časem obcházet a ignorovat…jiné východisko neexistuje.