dust8

Jaká je přibližná rychlost volného pádu lidského těla o váze 100 kg v měsíční atmosféře?

Nejlepší odpověď
Hlada

v = g.t
g na Měsíci = 1,62 m/s2
Rychlost volného pádu není závislá na hmotnosti tělesa.

Další odpovědi
Kepler

Jen dodám, že rychlost pádu v atmosféře na závisí i na hmotnosti a aerodynamickém odporu (pírko – kladivo). Jenže na Měsíci žádná atmosféra není.

aliendrone

No, Hlada správně popsal rychlost volného pádu (v HOMOGENNÍM gravipoli!!), Kepler prozměnu správně poukázal na nesmyslnost otázky („měsíčí atmosféra“), takže si v hlavě prostě přeber, CO tě vlastně zajímá především. :)

thomasn

Měsíc atmosféru (exosféru) má, díky erozi, cca 1 – 2 miliony molekul na cm3. (I wiki napoví). Dále prach (rozvířen dopady částic) a díky slunečnímu větru elektrostaticky nabitý, který skrz elektrostatiku levituje nad povrchem a tvoří i koronu měsíce.
Absolutní vakuum nad povrchem měsíce není. To si snad nikdo nemyslí, že metr nad povrchem měsíce není žádný atom, to není ani v hlubokém vesmíru na m3.
Ale zadat volný pád 100 kg člověka do relevantní rovnice s vlivem na odpor tak řídkého prostředí je nejspíš nemožné skrz jeho tvar a náklon. Jiné by to bylo s plachtou například 100 × 100 m z nějaké výšky.
I samotné světlo (elektromagnetické záření) se využívá, jako pohon u slunečních plachetnic, které mají podobnou plachtu.