Jaká je pravděpodobnost úmrtí při amputaci nohy po koleno?

Vím, že je to trochu podivná otázka, ale vždycky jsem miloval čísla a třeba mi to dodá odvahu :D Prosím co nejpřesněji.

Nejlepší odpověď
briketka10

Když máš cukrovku, tak je pravděpodobnost vysoká :
Můj strýc ji měl přestal chodit – vzali mu nohu – poté
oslepl, ale starala se o něj do smrti jeho sestra.

Další odpovědi
VeRe1983

Tak strejda Monthy se nadšeně netvářil. Ale třeba to bylo jen tím, že měl špatný den a ze zvuku motorovky ho bolela hlava.

Rommart

Moje babička i babička z manželovy strany, se obě léčily na cukrovku a posléze přišly o nohu (moje o levou a manželova o pravou, obě v kolenech), a za krátký čas opravdu zemřely. Takže zdali je tam nějaká spojitost nemohu tvrdit ale mi to připadá že ano. I když na druhou stranu znám lidi kteří přišli úrazem o nohu v koleni a těší se mimo handicapu skvělému zdraví.

Kepler

Tak to ti neřekne ani nejlepší statistický ústav, protože se amputací nohi nezabývá. Tam je ve hře příliš mnoho okolností, které nelze srovnávat. Ale odhaduju, že prognóza bývá velmi dobrá, pokud se amputace neprovádí za nouzových podmínek.

Lamalam

Je mnohem vyšší, než při amputaci ruki.