Bakalář 51

Jaká je pracovní doba např. primáře?

Nemá zde někdo zkušenost jak dlouho a jak často přes týden pracuje např. primář či jiný lékař?
Zajímalo by mne jak to tedy mají. Nepracují určitě od pondělí do pátku od 6 do 14 jak to bývá běžné.
Děkuji za každé normální odpovědi.

Odpovědi
mosoj

Nepracuje od 6:00 ale většinou od 7:00. Jinak pracuje tak, aby zvládl všechny své povinnosti a je jich hodně. Primáři také hodně operují a odborně se vzdělávají či vědecky pracují.

autacek

Úplně normální odpověď je, že by měli pracovat v souladu s rozvrhem doby dle zákoníku práce. Jiná věc je, jak si to kde vyžaduje konkrétní provoz a jak se to daří dodržet (většinou moc nedaří, stejně jako práce lékařů). Na druhou stranu, ono je „pracovat“ a „pracovat“, držet službu na lékařáku s tím, že vás sestra vzbudí jen když se něco urgentního děje, je něco jiného, než stát 5 hodin na nohách u složité operace.

zjentek

V podobným prostředí se koncept prac. doby nezřídka podobá prac. době vládních činitelů a obávám se, že pracovní povinnosti podobných „dříčů“ je prakticky nemožné jakkoliv kontrolovat, nedejbože definovat jejich prac. dobu.

Správně tušíme, že každého jednotlivce je nutné kontrolovat, aby vůbec pracoval. Přitom takový koncept neexistuje, to bychom se museli hlídat vzájemně.
Co za vaše peníze z daní dělá kupř. p. Kalousek právě teď? Měl by být v práci. Měl by? A kde přesně? Je tam? A kde je primář, když čekáme v čekárně? ;))

ivzez

Od šesti ne, ale od 7.30 už to bývá běžné.

Pracovní dobu určuje zaměstnavatel.

Práce primáře obnáší nejen práci lékaře,
ale i vedoucí práci, „papírování“, …