Ing.internet

Jaká je práce stewarda?

Co to obnáší? Kolik si může steward vydělat měsíčně?

Nejlepší odpověď
stear

Nemáte na mysli Stevard? Nebudu Vám zde vypisovat, co to je, to se dočtete v přidaném odkazu. O tomto zaměstnání jsem si dříve také početl a něco navíc určitě také najdete. Na výdělek jsem se nikdy nikde neptal, ale dle informací, které jsem získal na jiném diskuzním fóru mi bylo řečeno, že je to na hodiny a činí to zhruba 285Kč za hodinu. Ale správnost výdělku Vám určitě nezaručím.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ste­vard

Další odpovědi
Ella

dělá to samé co letuška, akorát je to chlap – vítá cestující, ukazuje bezpečnostní pokyny, komunikuje s kokpitem, obsluhuje cestující a stále se usmívá.
Plat bude určitě víc než dobrý – znalost jazyků je důležitá, hlavně na mezinárodních letech, které jsou u nás vlastně všechny a to se platí slušně, přesný plat vám nikdo neřekne, až kdyby jste se o takovou pozici ucházel.

Adula.57

Podle mě je to jako letuška jen je to muž jako kuchař a kuchařka. :)

hanulka11

to je vlastně palubní průvodčí, vítá a uvádí cestující do letadla, informuje při letu a pak také rozváží jídlo a pojízdný prodej zboží na palubě letadla. No a platy asi záleží na společnosti s jakou létá. Stačí si zadat do vyhledavače.

Jindri

No ja jednu letusku znam, ma plat 1300 euro nastupni plat hrubeho, leta po evrope, docela casto, takze zadnej zazrak.

miki kiki

práca stewarda je výborna, priemerny plat je 1200 eur.
obnaša strednú a vysokú školu hociakého zamerania a 6-týždňový kurz stewarda