Sturm

Jaká je počáteční rychlost vlaku při vykonané práce 22,6 MJ a dosažené rychlosti 81,7km/h, když je hmotnost vlaku 158 t?

Dobrý den, potřeboval bych pomoct s jednou úlohou synovi do školy. Úloha zní následovně: Motor vlaku vykoná práci 22.6MJ a vlak zrychlí na 81.7 km/h. Pokud zanedbáme odporové síly a hmotnost vlaku je 158t, jakou rychlostí v m/s jel vlak na počátku před zrychlováním? Děkuji za pomoc. 🙂

Odpovědi
Kelt

Všechny hodnoty jsou dané, je třeba si uvědomit vztahy. A správně převést jednotky. Známe práci, hmotnost, a rychlost. Hlavně je třeba uvést, v čem je rychlost? Máte stejnou hodnotu, ale rozdílnou jednotku. Je rozdíl 81,7 km/h nebo 81,7 m/s protože to je 294,12 km/h. Jedná se o pohyb rovnoměrně zrychlený. Vzorečky i teorii určitě najdete na internetu nebo v učebnici.
Ale tady se úkoly neřeší. Napište a bude to zkontrolováno.

orwell

Jé, hele příklad! Tak mně vyšlo cca 54,5km/h. Kolik tobě?