dust8

Jaká je náplň práce ošetřovatele skotu?

Co konkrétně se ošetřuje a co dělá když nemá co ošetřovat?

Nejlepší odpověď
Drap

Pořád má co ošetřovat, naváží krmení, krmí, uklízí a vyváží hnůj. U dojnic ještě příjde dojení u telat zase krmení atd. tomu čištění zvířat, česání, pomoct zvěrolékaři atd. Myslím, že pokud by neměl co ošetřovat, nikdo by ho nezaměstnal.

Další odpovědi
dubraro

Chovatel a ošetřovatel skotu pečuje o skot ve farmových chovech dle zásad welfare.
Pracovní činnosti:
Krmení a napájení.
Odklizení mrvy, čištění stáje a zastýlání.
Přesuny a manipulace se zvířaty.
Dojení.
Kontrola zdravotního stavu, pomoc při veterinárních zákrocích a běžné desinfekci.
Vyhledávání říjících se plemenic a pomoc při inseminaci.
Vedení porodu a ošetření narozených telat.
Označování telat.
Vedení prvotní evidence.
Obsluha běžných technologických zařízení, používaných v chovu skotu, včetně drobných oprav.

Zdroj: https://nsp.cz/jed­notka-prace/chovatel-a-osetrovatel-sk

EKSOT123

Zřejmě jde o novodobější umělé slovní spojení vynalezené pro velkovýrobu. Např. Němci mají „Tierpfleger“. Pfleger je ošetřovatel nebo pečovatel. „Pečovatel“ by bylo myslím výstižnější, ale gramaticky by mezi slovy muselo být „o“.