dust8

Jaká je náplň práce floristky?

Tak se nazývají i prodavačky květin?

Odpovědi
Drap

Víře kytice, vazby a podobně. Vzhledem k tomu, že většina prodavaček v květinářstvích i váže, lze je také nazývat floristkami.

marci1

Florista se zabývá péčí o řezané květiny a hlavně jejich aranžováním. Jak se liší od květináře?

Příruční slovník jazyka českého z let 1935–1957 praví, že florista je ,,někdo, kdo se zabývá sbíráním květin některé oblasti nebo milovník a odborný pěstitel zahradních květin“. Významu ale spíše odpovídá vysvětlení ze slovníku neologismů Nová slova v češtině. Podle něj je florista ten, kdo umělecky váže květiny; aranžér květin. 🙂

https://www.kve­tinyonline.cz/cz/ma­gazin/kdo-je-to-florista-p2.html