Yeeeeeee

Jaká je maximální denní dávka kofeinu (kávy) u dospívajícího?

Nejlepší odpověď
zjentek

Uvádí se, že smrtelná dávka kofeinu pro zdravého dospělého člověka je asi 18 gramů zkonzumovaných během jedné nebo dvou hodin

Další informace>>> https://aktin­.cz/kolik-kofeinu-uz-je-pres-caru-a-co-nam-muze-zpusobit

Elkon>>> a seš si tím jistý?

„Dlouhodobé pití kávy je zdravé a celkově lidé pijící denně 3–4 šálky kávy (230–408 mg kofeinu) mají nižší riziko úmrtí na srdeční choroby ve srovnání s lidmi, kteří kávu do svého denního režimu prozatím nezařadili. Otázkou zůstává, zdali je to kvůli obsahu kofeinu nebo dalších zdraví prospěšných látek v kávě? Vždyť lidé, kteří moc nemusí zeleninu a ovoce, přijmou drtivou většinu antioxidantů právě z kávy, pokud ji tedy pijí.“ … Viz odkaz výše, což je zároveň zdroj.

Další odpovědi
Drap

U každého jedince to bude jinak. Když na to příjde, tak dospívající nemusí mít žádný kofein/kávu/ a bude fungovat bez problémů

quentos

Nesmyslná otázka. Maximální vzhledem k čemu?

Kepler

Bezpečná denní dávka kofeinu pro dospělé je 3 až 6 mg na kilogram tělesné hmotnosti. Těhotné a kojící ženy podle britské vědecké komise Committee on Toxicity neměly přesáhnout 3,43 mg na kilogram tělesné hmotnosti a den. U dětí by se negativní projevy kofeinu neměly projevovat do denní dávky 3 mg na kilogram tělesné hmotnosti.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kofein#Bez­pe%C4%8Dn%C3%A1_d%C3%A1v­ka

elkon

Kofein není lék, aby se u něj řešilo dávkování. Ale čím více, tím hůř pro srdce.

da ny

Dospívající kávu nepotřebuje vůbec, natož nějakou maximální dávku kofeinu z ní. :)