Lgee

Jaká částka stačí na 3 roky?

3 roky při vypadnutí příjmu (život jako ve středověku)
Minimum elektřiny, vody, nutný přísun jídla, žádná zábava.

Odpovědi
Drap

Pro každého by to byla jiná částka.

Disraeli

Pokud se ptáš na základní přežití, tak to je absolutní minimum. Stačí např rohlík denně a vodu máš zadara (potok/řeka, atd.). ;)

Filip84

Pokud chceš „život jako ve středověku“, potřebuješ půdu, ideálně s lesem.

Do začátku Ti stačí motyka, krumpáč, lopata, sekera, pilka, dláto, nebozez…, a tím to asi končí. Pokácíš les, ze stromu – ručně! – vyrobíš trámy, latě, klínky, kolíky a šindele na stavbu (anžto hřebíky byly drahé – ruční práce). Nasbíráš mech, který vysušíš, na utěsnění trámů. Vypálíš strniště, vykopeš pařezy, srovnáš půdu a postavíš si barák. Sklo nepotřebuješ, uděláš tak malá okna, abys je mohla v zimě něčím zabednit (kus latě, utěsníš mechem). Zdít nebudeš, komín nebude – v krovech, na každé straně, budou díry. Uprostřed baráku si uděláš ohniště, seženeš si kotlík, ve kterém budeš vařit. Vydlabeš si misku a lžíci. Vykácíš další les, vypálíš strniště, vykopeš – ručně – další pařezy, motykou políčko celé překopáš, a něco zasadíš. A budeš se modlit (to hlavně!, tím středověký člověk žil) a chodit se dívat na pozdvihování (středověký člověk moc nepřijímal), aby se urodilo, protože když se neurodí, zimu nepřežiješ. Jediné maso do doby, než si zkolonisuješ dostatečné území, abys mohla chovat i nějaké to zvíře, budou veverky, chrousti, hlemýždi, housenky atp., protože jinak lesní pych a budeš viset všem na očích pro vejstrahu, zašitá v kůži zvířete, které jsi upytlačila, s parožím nad hlavou.

Prostě je to blbost, další v řadě.