Boy 13

Jaká byla kvalita hovoru v 1G síti?

Bylo možné např. telefonovat v plné kvalitě při jízdě v autě a připojoval se telefon k BTS sám, nebo se museli nějak přelaďovat frekvence ? A jaký je rozdíl dnešního telefonování přes 2G sítě od tehdejších 1G a jak je hlas přenášen ? Díky

Nejlepší odpověď
Dochy

„Výhodou NMT oproti starším systémům je od počátku podpora automatického přepínání mezi základnovými stanicemi včetně přepínání během hovoru (handover), podpora pro mezinárodní roaming a specifikace účtování přímo ve standardu.“ (WIKI)
Takže NMT jakože jeden ze zástupců „1G“ plynulé přepínání umožňoval. Dle wiki byl pro použití v autech přímo navržen.

U AMPS – starší mobilní síť – si nejsem jist.

2G je digitální a obsahuje i nějaké kódování (šifrování) dat. Ne moc účinné, ale proti obyčejnému vysílání u analogových sítí, kde ochrana soukromí byla zajištěna jen zákonem (a to asi jen v některých zemích) je to pokrok

(Wiki k AMPS: „Protože pro odposlech analogového provozu stačí libovolný FM přijímač, byly v USA přijaty zákony, které znemožňují, aby FCC uskutečnila certifikaci jakéhokoli výrobku obsahujícího přijímač schopný přijímat frekvenční rozsahy používané analogovou sítí AMPS. Přestože sítě AMPS se již nepoužívají, tyto zákony zůstávají v platnosti.“)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

jáára

Dochy: pravdu máš. Jako „kluci“ jsme NMT poslouchali na přijímačích YAESU. Nikdo neměl tušení, že je poslouchán,