marci1

Jaká by mohla být příčina konce světa?

Angličtí odborníci dali před časem hlavy dohromady a vytvořili tabulku se všemi možnými příčinami konce světa, přičemž u každé vyjádřili v procentech její pravděpodobnost.

  • Kolaps životního prostředí 70 %
  • Vyčerpání zásob ropy 40 %
  • Globální teroristické útoky 20 %
  • Vypuknutí světové pandemie 16 %
  • Třetí světová válka 15 %
  • Výbuch supervulkánu 10 %
  • Vzpoura robotů 5%
  • Gigantická sluneční erupce 3 %
  • Srážka Země s planetkou 2 %
  • Útok mimozemšťanů 1 %

https://www.do­tyk.cz/magazin/ko­nec-sveta-co-nas-ceka-20121220.html?ut­m_source=www.sez­nam.cz&utm_me­dium=sekce-z-internetu
🙂

Nejlepší odpověď
Kepler

jiná příčina (jaká?)

Záleží na tom, jak si definujeme konec světa. Zánik lidského druhu, zánik života vůbec? K některým z vyjmenovaných katastrof už v minulosti mnohokrát došlo a život přesto trvá nepřetržitě 3,5 mld. let. I totální jadernou válku by měli přežít švábi, štíři a život v oceánech. Podle mně úplný zánik našeho světa může nastat jen vlivem kosmických vlivů. Třeba výbuchem blízké supernovy, nebo změnou Slunce v rudého obra za 5 mld. let. Stále ale bude existovat fenomén zvaný aliendrone. To je teda chmurná alternativa…

Další odpovědi
MartGrin

Třetí světová válka

mosoj

Třetí světová válka

Nejblíže je toto.
https://l.face­book.com/l.php?u=https­%3A%2F%2Fwww.y­outube.com%2Fwat­ch%3Fv%3D2jy3JU-ORpo%26fbclid%­3DIwAR0wtLYVDtfCY­OAdjA-Lq0izfwb6QBrU­VoF4yMY2hfvC6vsU3­ovG1S5QNAg&h=A­T0kdbaqFQK0Rb2ys1Nyv­KMiGXQ8ibCfHsXKOG9Pp6­QnwKMan7414FI­Iaytb1lPQ6fRgTP5­lUTTFxdWG0Vu646­1WwwCCZtBoRyYz­jux1g0TZ4e0Or­tT6u4kVf-3SUvghByXL5rOl4Bxe­URPGB8UXq0EcwKqC-EHukT28AtDO_SL0p84PrA

Jan Kunčar

jiná příčina (jaká?)

Lidská hloupost a omezenost.

aliendrone

jiná příčina (jaká?)

Nepochopitelně jste vynechala možnost „TAJEMNÝ VÝBUCH POD PEŘINOU“! Ti 4 chlápkové co chodí za Dochym nejsou jeho gorily, oni hlídají, aby nepojedl luštěniny. To se mu naposledy stalo na konci druhohor – dinosauři by mohli vyprávět… Dokonce i Alieni mají pro tento případ připravený plán bleskové evakuace ;) :D :D

df

jiná příčina (jaká?)

Chybí odpověď, že konec světa nehrozí. Nebo tak něco

zjentek

jiná příčina (jaká?)

Nic dramatického se konat nebude, pojdeme pro naprosté prkotiny. Pokud zavčas nedáme možnost příznivému se rozmáhat, zahubí nás to nepříznivé. Nějaký příklad? No, nevím… Stromy sežere jmelí a zbytek sežerou slimáci? Podobných logických scénářů vidím denně nespočet! (;

Mc Merkurion

jiná příčina (jaká?)

… konec světa nenastane, pouze může vymřít lidstvo jako druh z jakéhokoliv důvodu …

dubraro

jiná příčina (jaká?)

Angličtí odborníci směšují (nejméně) dva významy pojmu „konec světa“:
1/ Konec civilizace a ev. i lidského druhu.
2/ Konec planety Země.
Každý z těchto konců může mít jiné příčiny a tyto jsou vzájemně neporovnatelné. Jejich zahrnutí do společné stupnice je nevhodné. Kupříkladu vysoce hodnocené vyčerpání zásob ropy by určitě nijak neohrozilo planetu a i lidstvo by se z toho nějak vykřesalo.

jirka F

Kolaps životního prostředí

V podstatě bychom se udusili.

Lgee

jiná příčina (jaká?)

No nevím, jaderná válka není moc reálná zničili by sami sebe, spíš vyčerpání přírodních zdrojů nejen ropy, nebo vylidnění civilizovaného svě­ta.

zett

jiná příčina (jaká?)

Kepler

alien: co Dochy… to je amatér. V roce 1054 můj preinkarnát pustil takového ruprechta, že způsobil výbuch supernovy souhvězdí Býka. Aj bez luštěnin. Dnes je tam Krabí mlhovina.