NickName.02

Jaká by mohla být nástupní mzda na pozici fakturantky?

Ahoj. Jakou mzdu byste očekávali na pozici fakturanty? V inzerátu je uvedeno, že je práce vhodná pro absolventy a já v této oblasti nemám zatím žádnou praxi. Na internetu se ta výše mzdy docela různí, tak abych si neřekla u pohovoru o moc nebo příliš málo.
Děkuji.

Odpovědi
elkon

Tak si řekni o průměr toho co vidíš.

Drap

Začátek na minimální mzdě, podle zaměstnavatele může mít třeba 50000

da ny

Na začátku, bez zkušeností, kolem 20 000 Kč a méně.
Může to být jinak:
Vyšší, než VŠ (Bc., v nelékařském oboru)), ve zdravotnictví a než zdravotní sestra.
U každého zaměstnavatele, v různých oborech jinak, podle počtu odpracovaných let a praxe v oboru.
Střední vzdělání s maturitní zkouškou; Střední vzdělání s výučním listem i maturitní zkouškou (NSP 4)
Platové rozmezí: 28 000 Kč – 47 000 Kč
https://nsp.cz/jed­notka-prace/fakturant
B. Zařazení prací do povolání a platových tříd
https://www.u­cetniportal.cz/wi­ki/html?item=225198

Dochy

Pokud vím, tak je to z větší části dělník zodpovědný za správný tok peněz. Fyzická náročnost minimální, zodpovědnost za prachy ano, vlastní myšlení spíše na překážku… (může se v některých případech lišit) a tomu bude odpovídat ohodnocení – nic moc. Čekal bych tak na 2/3 až 3/4 cesty od minima k průměru.

Pepa25

Vždy bude rozpětí, protože záleží na místě výkonu práce. Jiná je mzda v malé firmě ve Valašských Kloboukách a jiná na stejné pozici v Praze.