kralovna2022

Jak zrušit rozumně povinné telefonáty s babičkou?

Bratr s otcem mi dali na každý týden povinné telefonáty s babičkou. Ta má nevhodné otázky. A navíc s ní telefonovat mě vůbec nebaví a s ní je to ztráta času. Je to s ní fůrt dokola a zapomíná a roznáší ráda drby a otec (její syn) jednou říkal, že je drbna a ta mi říkala, že ne a bratr jí řekl, že ne, jsem myslela v duchu svoje. Je to otravný ty její otázky, máma říká, že jsem horší jak u zpovědi. Ještě, že díky sobě a covidu nyní teďka nikam neleze. Moje máma jí chtěla nedávno vynadat za ty její otázky, ale neudělala to. Člověk je ve stresu z těch jejích otázek. Člověk má strach něco říct, mám pořád někoho poblíž. A bratr s otcem dělají ze mě někdy srandu a štve mě to. Otec (její syn) s ní taky nechce kolikrát telefonovat, musí se ho člověk doprošovat. Máma myslí, že není dobrý s ní telefonovat. Popravdě bych dělala radši něco jiného. Nevíte, jak to rozumně utnout povinné telefonáty s babičkou? Je mi 21 let.

Nejlepší odpověď
Drap

Buď ráda, že jí telefonuješ. Jednou přijde doba, kdy ti bude líto, žes jí telefonovala málo a že je spousta věcí, které jsi měla a nestačila jí říct. Jako člověk ve věku má už své vrtochy a některé otázky které ti nesedí musíš pominout. Třeba jednou budeš ještě horší než je ona. Věř mi, vím o čem mluvím. A ještě jedu dobrou radu. Nezapomeň babičce občas říct, že ji máš ráda. Na to se občas zapomíná a potom příjde den, kdy už to říct nemůžeš.

Další odpovědi
Tuisenim

Buď upřímná a vyjádří jí své pocity a obavy ze společných telefonátů…

cappuccino

Jednou z moznosti je, ze se ujmes hovoru ty a budes si ho sama ridit tam, kam chces. Treba se ji muzes zeptat na nejaky film, TV serial, na jejiho prvniho kluka, na jeji oblibeny parfem atd. Moznosti je spousta.
Taky bych ji doporucila nejakou kamaradku, se kterou by se obcas sesla na kaficko.
Nebo ji doporucit nejaky zajimavy kurz a pak to s ni probrat.
Rodice to hodili na tebe, ale meli by spis delat neco pro to, aby babicka nebyla tak osamocena. Navrhni rodine, at se vsichni vystridate. Jinak je to asi opravdu nudne.

Ametyst

Když jsi ve stresu z jejích otázek, ale rodina se přitom motá poblíž, řekni: “Babi, to já nevím, musíš se zeptat přímo táty (bráchy). “ A zavolej je k telefonu. Když je zvědavá, říkej “Nevím”. Pokud se zeptá-“ A kdo to má vědět? “ Řekni, že táta nebo bratr. Nebuď měkká a nauč se říkat NE tomu, co je ti nepříjemné. Když budeš stále hodná holka, naloží na tebe vždycky víc. A nic se pro tebe nezlepší.

df

Drap, nesouhlasím. Jenom proto, že je někdo příbuzný tak to apriory neznamená, že nam všechno bude vyhovovat a budeme se nutit abychom se citili tak, jak je to „správné“. A když to nebudeme cítit, tak si to máme vyčítat? Přestaňme si pořádna něcohrát a nalhávat si.. Buďme sami sebou.