cauahojjakje

Jak zpevnit malíček?

Dobrý večer, potřebovala bych poradit jak zafixovat nebo zpevnit Malíček na ruce aby mě to moc neomezovalo ale zároveň pripominalo abych ho moc neohybovala…ukrutně to bolí a pravděpodobně vím co s tím je( je to nemoc šlach nedá se vyléčit žádnou lékařskou pomoc bohužel není potřeba, maximálně se to “vyléčí” samo) ale nevím jak šikovně ten Malík zpevnit??!

Nejlepší odpověď
Kepler

Nejsem lékař, ale vím, že znehybnění kloubů může vést k jejich fibróze, čili nevratnému znehybnění na furt. Jestli vám v tomto lékaři nepomohli, nevzdával bych to a zkusil jiné. Pokud by to mělo být opravdu jen úlevové řešení, pak bych zvolil plochou dlahu na prsteník a malík + kompresní obvaz na oba. Nebo je prostě fixovat spolu normálním obvazem. Možná, že na to existují i malé ortézy, nevím.