S.Mikušek

Jak zní celý text písně „Sherlocku zapal si lulku a začni na housle hrát“? Kdo je autor?

Fragmenty písně jsou : Alibi nechybí, jsou tu však pochyby, služební nadšení nestačí k zatčení, a potom volá bezradný Scotland Yard po mnoho nocí a dnů, Sherlocku zapal si lulku a začni na housle hrát, a záhy záhady půlku budou tví čtenáři znát, Sherlocku s doktorem Watsonem, až se před záhadou voctnem … atd.
Doplňuji:
PS. :

Pátral jsem více směry a z jednoho českého webu o Sherlocku Holmesovi jsem dostal velmi potěšující odpověď, kterou si zde dovolím opublikovat:

Autorem by měl být Petr Skoumal,
byla to úvodní/závěrečná písnička čechurovské série dvacetiminutových příběhů pro dětský pořad Meteor .

Vyšlo to na CD 15 případů Sherlocka Holmese a 15 případů Sherlocka Holmese podruhé, na prvním je jen na začátku a na konci, na druhém mezi každou povídkou.
Na obou CD je myslím jen jedna verze, ale v rozhlasu, jak šel čas, ji vysílali v několika aranžmá, jestli si dobře pamatuji

PV

A zde je text písně :

Alibi nechybí,
jsou tu však pochyby,
proč ne a co kdyby,
důkazů není.

Tajemné zločiny
dál děsí metropoli,
služební nadšení
nestačí k zatčení.

A potom volá
bezradný Scotland Yard
po mnoho nocí a dnů:

Sherlocku zapal si lulku
a začni na housle hrát
a záhy záhady půlku
budou tví čtenáři znát.

Pak s věrným doktorem Watsonem
po stopě té se dej
Sherlocku zapal si lulku,
Sherlocku na housle hrej.

Nejlepší odpověď
kapka

To dávali asi tak před třiceti lety v rádiu!! :) Příběhy Scherloka Holmese. A byla to úvodní písnička. Autora nevím. Nevim, jestli vás spis nenaštvu, ale jeden díl i s tou písničkou mam nahraný na magnetofonové kazete. Musela bych to najit… A umela jsem ji celou nazpamet. :) Vybavuji se mi dalsi slova, ale nevím, jestli to dam celý. Jestli to nepotřebujete rychle…budu na vás myslet…a treba casem pomůžu… Moc rada bych pomohla. :)
Doplňuji:
Jenže ta písnička je delší, nemate ji celou. Zpívalo se tam o Baker Street. A o mrtvole v expresu atd. Na melodii si vzpomínám úplně přesně, tu bych dala z fleku. :)

Další odpovědi
kungfista

Ok, takže z ohlasů zde i z odjinud se zdá, že píseň má ještě pokračování, např.

… mrtvola v expresu … ,

… na Baker street

nebo

Sherlocku s doktorem Watsonem,
až se před záhadou voctnem …

Zná ho někdo?

Wolvit

Alibi nechybí,
jsou tu však pochyby,
proč ne a co kdyby,
důkazů není.

Tajemné zločiny
dál děsí metropoli,
služební nadšení
nestačí k zatčení.

A potom volá
bezradný Scotland Yard
po mnoho nocí a dnů:

Sherlocku zapal si lulku
a začni na housle hrát
a záhy záhady půlku
budou tví čtenáři znát.

Pak s věrným doktorem Watsonem
po stopě té se dej
Sherlocku zapal si lulku,
Sherlocku na housle hrej.

Mrtvola v expresu,
stopy vedou k lesu,
tvůj pohled nesnesu,
jako bych slyšel,
za sebou plížiti,
se kroky tajúplné,
výkřiky oběti,
temného podsvětí,
z dálky tě prosí,
snad k tobě zaletí
do bytu na Baker Street.

Sherlocku Holmesi s Watsonem,
zachovej ledový chlad.
Až se před záhadou octnem,
tak v noci nebudem spát.

Hrůzou lezou oči z důlku,
po stopě dále spěj.
Sherlocku zapal si lulku,
Sherlocku na housle hrej.