Tereza005

Jak zmenšit bolestivý otok dásně?

Ahoj, mám problém. Před pár dny jsem kousla do rohlíku a začala mě bolet horní čtyřka nahoře. Nějak jsem to neřešila, ale při mytí zubů mě pobolívala. Dnes ráno jsem se probudila a melá jsem oteklou dáseň, po obědě jsem se na ni ještě dívala a byla pořád jen oteklá a bolestivá. Teď jsem se koukla a dáseň mi otekla do díry mezi čtyřkou a pětkou a přelízá mi přes drátek rovnátek. Takhle hodně mi dáseň nikdy nenatekla a nikdy jsem neměla žádný větší problém se zuby. Na ortodoncii jsem byla minulý týden a všechno bylo v pořádku. Jdu tam až za dva měsíce. Co teď, bolí to jak čert ale na pohotovost to asi není. Nematé nějakou radu?

Odpovědi
mosoj

V dásni je bakteriální infekce. Při čištění zubů si nakapej na kartáček 3%!! peroxid a čisti si s tím zuby. Dobrá je také ústní voda Paradontax. Tuto ústní vodu používá řada zubních lékařů k výplachu úst, před extrakcí zubů, nebo zásahu do dásní.
Tato ústní voda desinfikuje ústní dutinu. Ústní voda musí obsahovat chlorhexidin.
Vůbec nejlepší je koupit si v lékárně gel Corsodyl 1%. také obsahuje chlorhexidin.
https://www.pa­rodontax.cz/

Edison

Zajít k lékaři?

paroh77

Z mé zkušenosti je na tohle nejlepší žvýkání hřebíčku, dobře na to zabírá i převalování kokosového oleje v ústech.

elkon

Zubař.