FlAsh_7

Jak změnit styl myšlení?

Dobrý den, jak by měl postupovat člověk, který chce místo negativního myšlení myslet pozitivně? (v jednotlivých bodech prosím)

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste občas využít archív. Najdete další názory.

Např.

Rady z knihy Tajemství,
"„Úkolem nás, lidských bytostí, je držet se myšlenek na to, po čem toužíme, a zcela si tyto své myšlenky ujasnit. Tím začneme používat jeden z největších zákonů vesmíru – Zákon přitažlivosti. Staneme se tím, o čem nejvíc přemýšlíme, ale zároveň to, o čem nejvíc přemýšlíme, přitáhneme.“
https://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:4JKo­EN26ercJ:https://w­ww.knihcentrum­.cz/tajemstvi-the-secret+&cd=8&h­l=cs&ct=clnk&gl=cz&cli­ent=firefox-b-d

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-spravne-myslet-pro-svuj-prospech

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-mam-vyrounat-s-myslenkou-v-me-hlave
--

Podívat se na problém z jiného úhlu pohledu. Tomu pomáhá tzv. Robinsonova metoda.

„Dívat se na problémy z jiného úhlu pohledu a vybrat si ten, který vám vyhovuje. Nejdříve projít procesem truchlení, dovolit si prožít bolest, žal, smutek, zoufalství, a pak teprve hledat, co vás ta situace učí. Nejde o útěk před emocemi, které bychom prožívat nechtěli, jde o vědomou seberegulaci a kultivované vyjadřování svého prožívání.“

Jak aplikovat Robinsonovu metodu najdete v odkazu.

https://psych­ologie.cz/zme­na-mysleni/

Další odpovědi
zjentek

To takhle po ránu povoňáš ke kytičkám, pod ouškem podrbeš pejska, kočičku, poslechneš kokrhat kokota, pozdravíš ptáčka… Cestou do krámu si pobrukuješ oblíbenou melodii a v krámě hlasitě pozdravíš: DOBRÝ DEN, PŘEJI VŠEM! Pak s láskou k gerálům vybíráš své oblíbené mňamky, ale více než na to se soustředíš na pokec s ostatními nakupujícími. Tématem by mělo být, jak jsem ráno v rose zdravil ptáčka, atd… Ještě před vydatnou snídaní si dáš pět tibeťanů a pozdrav slunci.

df

Vyhýbat se lidem s negativním myšlením a přečíst si pár knih o psychologii.

marci1

„Pozitivita vyvolá pozitivitu“ stejně, jako „negativita vyvolá negativitu“. Pokud jste milí, příjemní a pomáháte lidem, dá se očekávat, že stejně se budou chovat i oni k vám. Pokud se ale k ostatním budete chovat jako hrubián, lidé si vás nebudou vážit a pravděpodobně se vám budou úplně vyhýbat.
Běh životních událostí nemůžete nijak řídit. Ovlivnit ale můžete to, co si o nich myslíte a jak je vnímáte. Můžete si vybrat dívat se na věci pozitivně. Záleží jen na vás.
Snažte se být v dobré fyzické kondici a jezte zdravě. To je velmi důležité. Díky tomu si totiž také budete udržovat pozitivní pohled na život. Když nejste v dobré fyzické kondici, těžko po vás někdo může chtít, abyste mysleli pozitivně.
Smějte se často. Smích a pozitivní emoce, které se dostaví při zábavě, během sledování komedie, nebo v průběhu různých aktivit jsou důležitou součástí života, díky kterým si budete udržovat dobrou náladu. A nebojte se zasmát i tehdy, když například řešíte něco vážnějšího. Pokud to budete brát s nadhledem a humorem, vždycky se vám to bude lépe řešit.
Pokud cítíte, že jste měli špatný den, zkuste si vybavit to dobré, co jste během něj zažili. A uvědomte si, že se mohly stát i horší věci. Pokud se na to budete dívat takhle, možná budete překvapeni, jak hezké dny budete prožívat.
Mít pocit kontroly nad svým životem je důležitou součástí pozitivního smýšlení.
Uvědomte si, že dívat se na svět pozitivně je skutečně velice jednoduché. 🙂

Více užitečných rad ve zdroji: https://www.wi­kihow.cz/Jak-myslet-pozitivn%C4%9B

Kelt

Stačí zajít do libovolného knihkupectví a najdete tam desítky motivačních knih, jsou na to kurzy, stačí změnit víru, názory z Já jsem king, všichni ostatní mi nesahají ani po kotníky – na „Nikdo není neomylný, tak nebudu ostatním vytýkat chyby, když jich mám určitě také hodně.“ Vidíte třísku v oku druhého a nevidíte trám ve vlastním oku. Podle ovoce se pozná strom. Tady jsem trochu citoval Bibli, takže nebude vadit, když si ji přečtete a popřemýšlíte, případě si to necháte někým vysvětlit.