jannina

Jak se mám vyrounat s myšlenkou v mé hlavě?

Nedokážu se smířit a lidma,kteří druhého využíjí ve svůj prospěch.V žílách mi proudí krev z divokého býka.Když si na vše vzpomenu.
Doplňuji:
Myslím si,že v blázinci se mají lidé dobře.Bláznům je totiš jedno vše.Ale mi lidé,kteří každý den přemýšlíme o realitě jsme na tom hůře.Takový názor můj" může býti hůřě,ale i lépe.Optimismus je na místě.

Nejlepší odpověď
annas

Není to jen váš problém. Chce to změnit myšlení, i když je to těžké.
Někomu pomůže vypovídat se, odejít, nereagovat. Můžete dotyčného člověka změnit? Uvědomuje si své chyby?

Našla jsem si několik citátů, které vypovídají o tom, že musíte změnit svůj postoj. Jiná cesta nevede.

„Pokud ti něco vadí či ubližuje, změň to. Pokud to změnit nemůžeš, změň postoj k tomu.
Jsi zodpovědný za své myšlenky, emoce i činy, a to všechno můžeš změnit.“

Další odpovědi
quentos

Takových lidí je bohužel plnej svět a dnešní konzumní společnost jim leda nahrává. Nezbývá než říci si, že kdyby nás měl přivádět k šílenství každý takovýto případ, skončili bychom brzy všichni v blázinci.

poa.li

Jinou možnost, než se s tím smířit bohužel většinou nemáš. Ale máš možnost vzít si z toho ponaučení o lidech a jejich chování… Víš na co si dávat pozor. A taky sama v sobě pak můžeš lépe pozorovat tendence k podobnému jednání a předejít mu… třeba…