Nancy Novotn

Jak zlepšit poslech v angličtině?

Dobrý den Chci se zeptat jestli někdo nemáte nějaké rady jak zlepšit poslech v angličtině Angličtinu normálně zvládám a řekla bych že umím i velmi dobře mluvit, psát, číst… Ale poslech mi bohužel dělá trochu problém… Ve škole od učitelů a z různých audio nahrávek atd většinou skoro všemu rozumím… Nejspíš proto že vždy mluví pomalu, bez přízvuku atd… Ale když se pak bavím s rodilým mluvčím často moc nerozumím… Většinou rozumím tak jen polovinu ze všeho co říká a někdy ani to ne… Prosím tedy jestli někdo nemáte radu jak poslech zlepšit… Předem děkuji za všechny odpovědi

Nejlepší odpověď
dubraro

Poslechem. Jinak, než cvičením, nelze. Poslouchejte zprávy v angličtině, dívejte se na filmy v angličtině, telefonujte v angličtině.

Další odpovědi
Edison

Kreslené filmy a pohádky prý jsou na to dobré. Pak ještě zprávy…

Brblal

A co když si pustíte na chvíli BBC v Praze na 101.1 MHz, rozumíte normálně zprávám a všemu co říkají?