jana91

Jak zkolaudovat chalupu, na které byl proveden přístavek několik let zpět?

Ahoj, rodiče zřizovali na své chalupě několik let zpět přístavek a neřešili kolaudaci. Nyní potřebujeme nemovitost zkolaudovat, aby mohla být použita jako zástava. Můžete mi prosím někdo poradit jak se to dělá, kolik to stojí, a zda nebude nějaký ,,průser", protože se to nekolaudovalo? Děkuji moc za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Drap

Vše tži poradí na příslušném stavebním úřadě. Dozvíš se co vše budeš potřebovat, nějakou dokumentaci, pokud neni tak se musí vyhotovit, zaměření a zapsání o katastru. Takových staveb je celá řada a běžně se to dodatečně kolauduje, pokud to nezasahuje do vlastnických práv. Vím o případu, kde byla kolaudována asi před pěti léty vila, která byla dostavěna někdy okolo roku 1930