Col8B

Jak zjistit, kdo naridil exekuci?

Z uctu mi bez upozorneni zmizla skoro cela vyplata. V bance mi bylo sdeleno, ze na muj ucet byla uvalena exekuce, jenze mi nebyli schopni rict, od koho, pry to v systemu nemaji. Jedine, co mi mohli poskytnout, bylo jednaci cislo – DS-S-2019–216380. Zadne usneseni postou ani datovou schrankou jsem nedostal, takze nevim.
Kdyz jsem se ptal na exekutorske komore, tak mi rekli, ze exekutori pouzivaji uplne jiny format jednacich cisel (123EX12345), takze od nich to neni. Pry se muze jednat o financni urad, celni spravu, atd., ale nevedi konkretne.
Nevite nekdo, ktery organ pouziva takovy format jednacich cisel, abych ho mohl kontaktovat a pripadne se branit? Nebo jak mam zjistit, kdo mi zabavil me penize, kdyz banka to (aspon podle jejich slov) nevi? Zkusil jsem hledat na internetu, ale nic jsem nenasel.
Diky za odpovedi!

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Po telefonu ti banka jen tak něco nesdělí, ale při osobní návštěvě jsou povinni sdělit proč a jak a to včetně dokumentu, který je k tomu opravňuje.
Takže zajdi přímo do banky a požaduj o předložení příkazu k přikázání pohledávky, ten musí banka mít k dispozici.

Další odpovědi
elkon

A co se zamyslet, komu dlužíš.

Kryšpín

Ceer.cz