Mára.kunta

Co se stane s dluhy v případě války a kolik budou brát vojáci?

Jak se teď řeší to Slovensko, někdo v diskuzi vtipně napsal, že do války nemůže, protože musí splácet hypotéku. No když by čistě teoreticky započala válka a my museli jít bojovat, co s takovou nesplacenou hypotékou ? Bude jí splácet manželka, která na ní nevydělá? A co úvěr který má voják sám? Jak budou probíhat započaté exekuce proti vojákovi vykonávající službu? Další věc je ohledně pracovního poměru vojáka, když chodí do práce tak mu dají nějakou dovolenou a bude brát něco jako „žold“ podle platu který má nebo budou mit vsichni vojáci stejne (se stejnou hodnosti)? Ze clovek co ma 15 hrubyho bude mit stejne jako clovek co ma 50? Neřešte, jak moc je to pravděpodobný… čistě teoreticky řešme situaci, kdy započala válka a všichni museli jít válčit.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Tak náhodou otázka je to velmi zajímavá. Známe dnešní nájezdy exekutorů atd. Nelíbí se mi odpověď typu ty máš ale starosti. No asitakto, má je a dle mého názoru jsou oprávněné. Domov je prostě domovem. Že na dům spadne bomba může, ale taky nemusí. Jenže přijdu po půl roce, po roce z bitvy a jako dům oblepenej, vyrabovanej.
Ano, díky náhlé vojně nemůžu zaplatit složenky a ať mi nikdo neříká, že najednou banka bude ta hodná, která to promine. Naopak, ta bude první, která se bude hlásit o své peníze.
Jo už vidím takového Vránu, se kterým jsem dohodnutý na splácení své exekuce, že najednou on, zrovna on bude čekat až se vrátím. Ten bude první, co bude stát u dveří opuštěného domu, aby odnesl co půjde.
Takže ano, i mě zajímá co by se dělo.

Další odpovědi
Funna

teda ty máš ale starosti…vidím, že si tu válku představuješ jako naprostou pohodičku…nějak jsi zapomněl, že v případě vyhlášení válečného stavu začnou existovat úplně jiná pravidla…a pochybuju, že když se bude na ulici střílet (a to je ta lepší varianta) tě bude zajímat, jestli máš zaplacenou hypotéku…

anonym

Napřed státní karanténa a pak lichvářské penále.

arygnoc

peniaze stratia cenu. potraviny, teplo, lieky, … nie.
nastúpi prídelový systém.

nejakú cenu/význam bude mať dom/byt, iba ktorý stojí (nie je zbombardovaný, …).

ale nebojte sa, česko to zasa nejako preskáče v nejakom protektoráte.

;-Q

ivzez

Vzhledem k tomu, že by vojáci bojovali v zájmu státu,
je možné, že by stát např. nařídil odložení splácení až po válce,
doba splatnosti by se pak pravděpodobně prodloužila.

Exekutoři by do války museli také, takže
by asi ani neměl kdo exekuce vykonávat …

Uvolnění ze zaměstnání by mohlo fungovat podobně jako u uvolněných
politiků. Platy si zatím neumí představit, ale uměla bych si představit
nějaké zabezpečení rodin vojáků.

led

V prípade vojnového konfliktu každý vojak i odvedený bude počas služby v ozbrojených silách brať služné – žold – podľa mzdových tabuliek pre vojakov v čase ich služby. Tu nie je podstatné, či pred nástupom do služby zarábal 1000.-Kč, prípadne ako nezamestnaný 0.-Kč, alebo 500 000.-Kč… Každý dostane „žold“ podľa svojho hodnostného a funkčného zaradenia. To je prax, nie teória.
Stačí, ak pozriete na mzdové náležitosti vojakov vo vojnových konfliktoch. Nehovorím a výške slúžneho, to je v každej armáde iné.
Otázku hypoték a splátok, finančnú starosť o rodinu u bojujúcich vojakov mnohokrát preberá na seba štátna pokladňa, výška záleží od politickoekono­mického zriadenia a zákonov, toho ktorého bojujúceho štátu.
Ale tak, ako aj v histórii, kde sa bijú králi, zomierajú nevinní ľudia…

da ny

Ano, arygnoc:
Česko to muselo v rámci ČSR po mnichovské zradě, obklopeno ze všech stran fašistickými státy a sympatizanty (tehdy včetně SLOVENSKA, Polska – J. Beck aTěšínsko, Maďarska) nějak „přeskákat“, v tom protektorátu…!
Nejmenšího zla se na nás dopustilo asi Rakousko ;).
http://www.fron­ta.cz/mapa/ces­ko-slovenska-republika

arygnoc

rakúsko za protektorátu neexistovalo …

;-Q

da ny

Ano, stalo se jednou z prvních „obětí“ a obyvatelé se cítili být spíše Němci…
Ovšem paradoxně se na Moravácích a Češích dopustili Rakušané nejmenšího zla a zrady, že?!
 ;-Q