Savier

Jak zjistit jestli jsem potomek Čingischána?

Je nějaká možnost jak to zjístit? Podle výzkumu existuje v dnešní době kolem 16 milionů jeho potomků. Jak zjístím jestli jsem Čingischánův potomek? Díky.

Nejlepší odpověď
elkon

Zeptej se třeba v Bohnicích, nebo v Kateřinkách.

Další odpovědi
Filip84

Na 100% to nezjistíš.

Pokud bys si nechal udělat genetické testy, tak Ti zjistí, jaký genetický fond převládá, a jaké další znaky obsahuje. Takže Ti odpoví na otázku, je-li Tvůj původ primárně slovanský, keltský, germánský atp., a ano, i třeba na to, nebyl-li mezi Tvými předky Mongol, Číňan, černoch atp.

Čingischánova DNA je známa, takže pokud se to v tom řetězci někde najde, a pokud to laboratorium, které Ti ty testy bude dělat, bude mít tuto informaci k disposici, tak ano, někoho z Tvých předků naprcal Čingischán.

Ale, pochop, není nikde řečeno, že to je opravdu Tvůj praprapraprapra­praprapraprapra­praprafotr. Je to vysoce pravděpodobné, ale o migrujících genech toho ještě tolik nevíme, abychom to mohli označit za absolutně jisté.

paul1

Já sám za sebe mohu říct, že nejsem a ani bych nechtěl být.

Kelt

Tak se to dá zjistit podle DNA. Ten rozbor něco stojí, asi 10 000 Kč. Pak se to porovná s DNA dané osoby. No a když tam bude shoda v 1, 5, 10 . 99 %, tak co pak? Co se změní?

Filip84

Víš co, v dnešní době není problém, aby takový Mongol, sám nebo s celou rodinou – to je úplně jedno, sednul v Ulan Batoru do vlaku, za cca 4 dny vystoupil v Moskvě, tam přesedl na jiný vlak, a za další tři dny byl u nás. Nebo ještě lepší: Mongolci už mají i letiště, takže hezky nafusuje do samoletu, a za pár hodin je tu.

No tak pak se nemůžeš divit, že v Masném průmyslu Krásno dělá spousta Mongolů na jatkách, a v tom řeznickým řemesle (plní Wursty, porcují atp.), protože pro ně jsou ty prachy OK, oni obecně k práci s masem mají vztah, a o maso větší interess (vegetariána tam fakt nenajdeš 😅), no a když tady ti Mongolové jsou, no tak je otázkou času, než Mongol naprcá nějakou krasavici inteligentní od nás, no a nebo než našinec naprcá Mongolku, že ano. 🤷‍♀️ To už tak, poněkud, bývá.

Ano, dnes ano. Ale my tady máme ty genetické informace v jedincích staré stovky let, a tehdy fakt nebylo obvyklé, aby nějaký Mongol cestoval z Džungarie do Markrabství Moravského. Jo, s Rusy měli Džungarové vztahy, si pusť film Тобол (2019), třeba, tak jako jenom pro illustraci. No ano, ale kdyby se k nám dostala mongolská DNA skrze Rusy, tak by to v tom řetězci ti genetičtí ingénieuři poznali. Ne, to je čistě mongolská DNA.

No, jasně, skrze to Mongolů tažení, proto taky není vůbec překvapivé, že „Mongolů“ je u nás nejvíc na jihu Moravy, a ve Slovácku. No protože to byly nárazové části, když ty Mongoly nedokázali porazit Uhři, tak dotáhli až na Moravu a po pysku dostali tady.

No tak tak se ta mongolská DNA dostala až k nám. No a samozřejmě, že když se dostala na jih Moravy, tak potom se, odsud, rozšířila i do Egerlandu, třeba. Protože lidé se stěhovali i za tuhého člověčenství. Málo, ale stěhovali. No a v 19. století už docela dost.

Ale dneska už to máš jedno, dneska tu máš Viety, černochy, Mongoly, Korejce, Číňany, etc. etc. etc. 😃

Filip84

Víš co, v dnešní době není problém, aby takový Mongol, sám nebo s celou rodinou – to je úplně jedno, sednul v Ulan Batoru do vlaku, za cca 4 dny vystoupil v Moskvě, tam přesedl na jiný vlak, a za další tři dny byl u nás. Nebo ještě lepší: Mongolci už mají i letiště, takže hezky nafusuje do samoletu, a za pár hodin je tu.

No tak pak se nemůžeš divit, že v Masném průmyslu Krásno dělá spousta Mongolů na jatkách, a v tom řeznickým řemesle (plní Wursty, porcují atp.), protože pro ně jsou ty prachy OK, oni obecně k práci s masem mají vztah, a o maso větší interess (vegetariána tam fakt nenajdeš 😅), no a když tady ti Mongolové jsou, no tak je otázkou času, než Mongol naprcá nějakou krasavici inteligentní od nás, no a nebo než našinec naprcá Mongolku, že ano. 🤷‍♀️ To už tak, poněkud, bývá.

Ano, dnes ano. Ale my tady máme ty genetické informace v jedincích staré stovky let, a tehdy fakt nebylo obvyklé, aby nějaký Mongol cestoval z Džungarie do Markrabství Moravského. Jo, s Rusy měli Džungarové vztahy, si pusť film Тобол (2019), třeba, tak jako jenom pro illustraci. No ano, ale kdyby se k nám dostala mongolská DNA skrze Rusy, tak by to v tom řetězci ti genetičtí ingénieuři poznali. Ne, to je čistě mongolská DNA.

No, jasně, skrze to Mongolů tažení, proto taky není vůbec překvapivé, že „Mongolů“ je u nás nejvíc na jihu Moravy, a ve Slovácku. No protože to byly nárazové části, když ty Mongoly nedokázali porazit Uhři, tak dotáhli až na Moravu a po pysku dostali tady.

No tak tak se ta mongolská DNA dostala až k nám. No a samozřejmě, že když se dostala na jih Moravy, tak potom se, odsud, rozšířila i do Egerlandu, třeba. Protože lidé se stěhovali i za tuhého člověčenství. Málo, ale stěhovali. No a v 19. století už docela dost.

Ale dneska už to máš jedno, dneska tu máš Viety, černochy, Mongoly, Korejce, Číňany, etc. etc. etc. 😃