Frogman

Jak zjistím, na co jsem alergický, když se při testování používá pouze malé množství látek?

Jako malý jsem prý na testování byl. Zjistili jen, že jsem alergický na nějaké konkrétní kapky, ale to je vše.
Během roku – nezáleží na ročním období nebo zda je to vevnitř, nebo venku – mě chytne kýchání a občas mám i červený krk.

Mám šanci to zjistit, nebo by na mě museli postupně zkoušel všechny látky? Vzhledem k tomu, že jich jsou stovky, tak nevím, nevím…

Nejlepší odpověď
annas

Je to velmi náročné, to mně kdysi říkala lékařka.

Přišla jsem na to sama, zapisovala jsem si, co jsem jedla a po čem jsem se rozkašlla. – myslím různé pachy.

Na stará kolena mně způsobuje problémy lepek, nesnáším žádnou chemii – čisticí prostředky, parfémy , dále slivovici , kouř, když nědo pálí penumatiky, benzín atd.

Co je nepříjemné, když stojím ve frontě za někým, kdo je cítít nejen potem, ale třeba i česnekem, vždy se rozkašlu, je to někdy až nepříjemné. V mládí jsem s něčím podobným neměla problémy.

Další odpovědi
Kepler

Sám to asi nezjistíš, snad jen pozorováním a dáváním jevů do souvislostí. Přesně zjistit příčinu lze na alergologii, ale může to stát dost peněz. https://www.zdra­viakrasa.cz/a­lergologie-lecba-alergie-alergologicke-vysetreni-2745/

Dochy

Na alergologii/i­munologii se standardně dělají testy proti známým a obvyklým alergiím. Obvykle začínají kožními testy s asi 20 alergeny (pyly, prachy) a pak se dělají krevní testy. Nicméně můžeš být alergický na něco jiného, kdy pro danou alergii věda klidně ještě ani nemá jméno. Mně teď po AF šoku zjistili z krve nějakou alergii, která prý je způsobena klíštětem a vyvolána může být nějakou kombinací okolností – s tím, že ještě před pár lety by mně pustili domů s tím, že vůbec netuší na co bych mohl být alergický, protože všechny obvyklé alergie u mně dopadly negativně.

Takže: Pokud máš nějaké problémy které ještě nemáš lékařsky potvrzené, nech si udělat to vyšetření,. Pokud nic nezjistí, budeš muset pátrat dál sám (s tím, že pokud narazíš na slušného lékaře měl by Tě podpořit). Samozřejmě by Tě (podle Tvých obtíží) měli vybavit léky pro případ nouze.

Frogman

Tak vážné, abych kvůli tomu musel brát léky, to není. Za poslední rok jsem si vzal na alergii asi jen 4 kusy Analerginu. Bylo to jen v případech, kdy jsem měl červený krk. Každopádně díky za podělení se o zkušenost. :)

Frogman

annas, to je dobrý nápad, zkusím si to taky nějakou dobu psát a uvidím. Děkuji za tip. :)

Díky za odkaz, Keplere, je to zajímavý článek. :)

annas

Neměla jsem žádné vyrážky, ekzémy, ale vypozoroval jsem, že oo něčem kašlu. Jako první to byl obyčejný rohlík, po němž jsem e rozkašlala, jako bych se dusila.

Po kontrole zjištěno, že mám určité problémy s lepkem.