FlAsh_7

Jak žít pro bohatství?

Jak žít/jaká aktivity dělat, abych byl bohatý?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud chceš být bohatý, musíš dělat takové aktivity, které hodně vydělávají. Obecná rada neexistuje. Šikovní lidé dokáží vydělat téměř na všem. Záleží jen na tom co umíš a co chceš dělat.

Další odpovědi
Tw!st

Jelikož jsem podobného cíle zatím nedosáhl, nemůžu ti přesně říct jak na to.
Jsem zatím ve fázi, kdy pracuji na živnost a nemusím otročit pro někoho jiného.
Obecně se držím ale jedné velmi cenné rady, která mi v životě hodně pomohla.
„Pokud chceš létat, neptej se na názor slepic“
Nebo podobná formulace.
„Pokud chceš jezdit v Mercedesu, neptej se jak toho dosáhnout někoho, kdo jezdí ve Škodovce“
Znamená to tedy v praxi, že si nesmíš brát k srdci rady od lidí co jsou sami zaměstnanci jiných a jejich aktivita ani životní styl nevede ke splnění tvého cíle.
Budou ti dávat zavádějící informace, nebo tě budou odrazovat.
Viz. například tady Rokio (ač proti němu vůbec nic nemám), tak musím napsat, že vystudovat vysokou školu se záměrem stát se bohatým je naprostý nesmysl, takhle to v životě nefunguje. Zaměstnáním ještě skoro nikdo nezbohatl a pokud ano, tak toho dosáhl až v 50ti letech po 30ti letech praxe.

Rokio

Vystudovat vysokou školu a pak vykonávat dobře placené zaměstnání v sektoru, který je hodně výdělečný. Výdělky investuj pod dohledem kvalitiního finančního poradce.

Henry1660

Čti a uč se, nákup si knihy a učebnice o penězích, ekonomii, hospodaření podniku. Vzdělávej se, uč se finanční gramotnosti.

Získej si disciplínu, abys mohl dělat potřebné činnosti pravidelně.

Stanov si nějaký plán a (konkrétní) cíle a podle toho postupu. Když co (přesně) chceš, nějak si cestu najdeš.

Čti odborné články a časopisy – o podnikání, investicích, ekonomie,…

Obstarej si nějaké peníze (prací, brigádou), které jako první investuješ do sebe, do svého vzdělání-vědomostí a dovedností.

Choď na přednášky, semináře na dané téma.

V něčem se vyznej, něco uměj. Nikdo neuspěje (nezbohatne), když neví v čem, neví jak anebo se v tom nevyzná.
Ujasni si v čem, v jakém oboru chceš uspět.

Přečti si nějaké životopisy slavných osobností (klidně historických). O tom jak dosáhli bohatství a úspěchu – pro inspiraci.

nyjono

Jaké akrtivity?
Především je nutné se naučit vydělávat. A nejlépe od toho, kdo to již umí a prokázal to.
S tím souvisí i vydělávat sám na sebe a ne vytvářet zisky zaměstnavatelům.

Kelt

Přečti si knihu Myšlením k bohatství. Napsal to Napoleon Hill. Mám ji doma, ale nejsem bohatý.

nyjono

Rokio, vysoká škola ti zcela jistě nezajistí dobře placené zaměstnání. Tudíž to není cesta k bohatství.
á propós, kolik je vlastně bohatství? Nebo co?

DoTazatel

A finační poradci taky nejsou dobrá volba (nikdo nezbohatl díky finančním poradcům).