Kelt

Jak získat grafický záznam hlasu na počítači?

Nahrát vlastní hlas mohu na diktafon a spoustu dalších přístrojů. Když jsme ve škole měli akustiku, tak na osciloskopu byla krásná sinusovka ladičky. Možná by takto šel zachytit i lidský hlas. Například policie má „Analyzátor hlasu“. Takže je nějaká možnost, aplikace, program, kde bych si mohl stáhnout něco, kde bych zaznamenával vlastní hlas a sledoval změny? Děkuji.

Odpovědi
elkon

Graficky se ti zobrazí zvuk např. v programu Audacity, který často používám pro úpravu hudby.

Dochy

Je mnoho aplikací, které to umí. Ale zapomeň na krásnou sinusovku, pokud řešíš lidský hlas 😉 Umí to jak editory, tak některé přehravače v rámci „visualizace“

A zvaž na co přesně to potřebuješ, od toho se také odvíjí jaké grafické vyjádření je pro Tebe vhodné
(prosté zobrazení časového průběhu – ta Tvoje sinusovka, přehledové zobrazení, kde lze rozeznat tišší a hlasitější pasáže, frekvenční analýza,…)