Baromut

Jak získat charisma a lze to vůbec?

Nejlepší odpověď
Kepler

Pokud to vezmeme s nadsázkou, pak se s charismatem rodíme, nebo je to „dar od Boha“. Ve skutečnosti je to spojení vnějšího vzhledu, přirozené inteligence a umění se vyjadřovat. To vše ruku v ruce se skutky, které člověk koná.

Další odpovědi
annas

Určitě víte, co je charisma. Nedá se získat, protože je to dar, záleží na tom, jak ho člověk využije. I daru se dá zneužít či využít ve vlastní prospěch.

Charismatičtí jedinci jsou často narcisty, jsou zahleděni do sebe. Někdy sociologové berou charisma jako určitou formu moci, pokud mocí rozumíme přinutit někoho, aby udělal něco proti své vůli.

http://ografo­logii.blogspot­.cz/2010/04/cha­risma.html

"Ačkoliv je tento pojem psychologicky obtížně definovatelný, v běžné řeči jím obvykle rozumíme jakýsi faktor X – který buď člověk má nebo nemá – ale nemůže jej získat vlastním snažením.

Už z etymologického základu vyplývá, že charismatem musí být člověk „obdarován“. Je to dar. Skýtá člověku určitý druh autority, který nevyplývá z jeho vědomostí či společenského postavení. Propůjčuje mu cosi „navíc“, co ostatní lidé nemají."

zjentek

Ne to nejde.
A kdyby to šlo, tak kdo by robil?

anonym

já ho například mám, ale nikdo ho nevidí 🙂

marci1

Získat charisma nelze. Musí ho mít člověk v sobě. Ale můžeme si charisma zvýšit. 🙂
Ve zdroji jsou uvedeny 3 tipy, jak si charisma zvýšit:

  1. Být tady a teď
  2. Řeč těla
  3. Sebedůvěra

http://primulus­.cz/3-tipy-jak-zarucene-zvysit-sve-charisma