julda

Jak získat atest na mýdla?A můžu mýdla vyrábět doma?Děkuji

Odpovědi
Kelt

Pokud máte doma možnost zavést technologii na jakoukoli výrobu, včetně bezpečtnostních opatření, vypracujete možná rizika a způsob odstranění možné havárie, budete mít zajištěný přísun suroviny i odvoz hotového výrobku, materiál bude vyhovovat daným kritériím, které jsou pro každý materiál specifické a pro tělovou kosmetiku zvlášť specifické, nebudete svou výrobou a činností při tom vzniklou ničit a poškozovat životní ovzduší, budete mít zajištěno, jak likvidovat nebezpečný odpad, získáte si povolení k podnikání proč ne. Nevím jak je to konkrétně s mýdlem, ale existují akreditované laboratoře, které ověřují dané výrobky podle mnoha hledisek a podle toho přidělují atesty. V tomto by bylo dobré oslovit nějaký podnik, který vyrábí podobné výrobky.

postcd

zde zajímavý komentář: http://poradna­.podnikatel.cz/in­dex.php/topic,7793­.msg16419.html

zde také zmínka o atestu mýdla: http://www.fler­.cz/zbozi/det­ske-mydlo-s-atestem-i-pro-citlivou-pokozku-2942965

jak jsem to našel? google: atest mýdlo