NG

Jak zesměšnit či urazit nepříjemného kolegu v práci, aniž by to bylo přehnané?

Asi to znáte, téměř v každém zaměstnání se najde pár šmejdů, co vám úmyslně působí zlo. Pracuji v samoobsluze a především dva kolegové na mě nadřízeným donáší až směšné klepy a lži, například že pomlouvám toho a toho, že jsem lhář, že jsem řekl/a to a tamto o tom a tamtom a nahromadilo se toho tolik že nadřízení jim to věří aniž by si udělali názor po vyslechnutí věcí i z mého pohledu. Vše začalo hlavně poté, když se po pár týdnech po nástupu do této práce mezi kolegy zjistilo, že mě mají zákazníci bez přehánění nejraději, jelikož je umím narozdíl od ostatních pozdravit, usmát se na ně, poděkovat a mluvit na ně nenabručenym tonem. A dokonce jeden kolega co mě nežere ze všeho nejvíc mě za kasou začal takto kompletně imitovat ale i tak zákazníci jdou za mnou a jen a pouze mě říkají že mě mají nejradši a že jsem nejlepší pracovník v obchodě co kdy viděli a dva mi dokonce i něco koupili zatimco ostatní kolegové ostrouhali…
Mám pocit že právě kvůli tomuto mě někteří kolegové nemusí, ale dnes už to zašlo tak daleko, že o mě začali tvrdit že jsem druhý den byl/a na tůře šplhat po skalách přesto že chodím oberli na rehabilitaci nohy…

Rád/a bych se těmto kolegům nějakm způsobem pomstil/a nebo zesměšnil/a, ale v takové míře aby z toho nebyl problem, vím že se dá urazit člověka i na úrovni a přesto to onoho člověka naprosto vytočí, jen nevím s čím přijít.. zatím se jednomu kolegovi dostavila karma sama když se mu rozmlátila asi 4 plata kafe ve sklenici o zem a já jen kolem prošel/la a sarkasticky zatleskal/a.

Nevíte čím by se dalo takto na úrovni ztrapnit či urazit nepříjemného kolegu? Sice je to asi pomstychtivé, ale nadřízení to přehlížejí a neřeší to tak, jak by měli, a tak menší zlo těmto kolegům se podle mě vyplatí. Nějaký nápad? Na internetu jsem našel/la mnoho videí lidí, kteří se nějak pomstili svým nepříjemným kolegům ale budto to bylo přehnané nebo to nejde využít v mém zaměstnání… a trocha zlomyslnosti neuškodí za to, co tam o mě roznášej…

Nejlepší odpověď
Frontinus

Místo vymýšlení hloupostí, které stejně nejspíš nebudou k ničemu, spíše situaci zhorší, doporučuji prostě podat výpověď. No a pokud chcete, aby to nezapadlo, uveďte důvod výpovědi mobbing. Nemusíte nikoho jmenovat.

Další odpovědi
mosoj

Trochu méně sebestřednosti by neuškodilo. S tebou pracovat musí být „radost“.

iceT

Karma je zdarma a kdo jinému jámu jámu, sám do ní sám…však víš.

briketka10

Jít do jiné práce se vždy vyplatí!
Doporučuji z vlastní zkušenosti.
Za dobrotu na žebrotu.

zjentek

Darujhovno.cz.