moni moni

Jak zemřel režisér dětských filmů Milan Vošmik?

Zemřel v roce 1969 vě věku 39 let a je režisérem mnoha dětských filmů, v podstatě jako jeden z prvních se věnoval „dětskému filmu“ intenzívně.

Nejlepší odpověď
iceT

Režisér a scenárista Milan Vošmik zemřel předčasně 26. prosince 1969 v Praze ve věku pouhých třiceti devíti let. Svého o čtyři roky staršího „dětského“ souputníka Jana Valáška (přesto že byl na FAMU Valášek spolužákem z mladšího ročníku) přežil o téměř dva roky. Zesnul těsně před 70. léty, úspěšnými na dětské snímky, kde Vošmik mohl dále pomáhat dětem bavit se.
Jak?Tak to jsem nenašla.