Zvědavý

Jak zemřel Alexander Veliký ??

Bylo mu pouhých 32 let. Ale za jakých okolností a na co zemřel ?? díky

Nejlepší odpověď
annas

Zdroje se různí, pokud jde o příčinu úmrtí Alexandra Velikého.

Přesná příčina smrti Alexandra není známá. Historici zkoumali po staletí, zda to byla malárie, břišní tyfus nebo něco jiného. (jed).
Shodli se jen na tom, že asi deset až dvanáct dní trpěl vysokou horečkou.

http://www.ey­ewitnesstohis­tory.com/alexan­derdeath.htm

V časopise History TodayVolume 62 Issue 4 April 2012 uvádí l by James Romm novou zajímavou teorii , která se snaží objasnit staré historické tajemství.

Hypotéza – otava – jed mu mohli podat 3 osoby.
arsen – přední A. generál; nebo strychin – králova žena. Třetím pachatelem mohl být lékař, který podal A. nedopatřením prášek z kořene čemeřice.

Další názory – Alexandrovu smrt nezpůsobil ani trestný čin ani nebyla zcela přirozená, ale něco mezi tím.
atd.

Máte-li zájem, v odkazu se dovíte víc.

http://www.his­torytoday.com/ja­mes-romm/who-killed-alexander-great
Doplňuji:
Ach jo .Vím, že vím, ale vidím až po odeslání …
" otrava – jed mu mohly podat 3 osoby."

více diskuse

Další odpovědi
iceT

......V únoru 323 př. n. l. se Alexandr vrátil zpět do Babylonu a začal zde plánovat novou válku, jejímž cílem mělo být ovládnutí Arábie při pobřeží Perského zálivu a Rudého moře. Podle pramenů hodlal Alexandr po dobytí Arábie napadnout také Kartágo, Sicílii a Itálii. O míře jeho ambicí svědčí, že zamýšlel vybudovat vojenskou silnici vedoucí až k Herkulovým sloupům (Gibraltarský průliv). K uskutečnění této působivé expedice byla zahájena výstavba flotily tisíce lodí. V květnu, nedlouho před odchodem vojska, dal Alexandr svého mrtvého přítele Héfaistióna prohlásit za poloboha. Událost se stala podnětem k uspořádání oslavy, během níž se Alexandr, tak jak bylo u něho běžné, oddával bezuzdnému požívání alkoholu. Co se přitom přesně přihodilo, není z líčení antických historiků zřejmé, ale druhý den ráno Alexandr onemocněl. V následujících dnech se králův zdravotní stav i přes snahu lékařů rapidně zhoršoval. Když se vojáci doslechli, že Alexandr umírá, vynutili si k němu přístup a jeden po druhém kolem něho v tichosti přešli. Den poté, 10. nebo 11. června 323 př. n. l., měsíc před svými 33. narozeninami, Alexandr v Babylóně zemřel.....

jak to tak vypadá,tak se podle popisu zřejmě uchlastal.....
Doplňuji:
otrávené jídlo pití mě napadlo až teď,nějaké jedy v kombinaci s alkoholem by při nějaké oslavě byly velmi vhodným prostředkem jak se někoho zbavit..

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/A­lexandr_Veliký

anonym

Otrávili mu víno.

kapka

Prastil se hlavou o futra, jak byl velikej. :D