Anizbor

jak zastavit krvácení dásni při užívaní léků na ředění krve ?

Prosím o rady, jak zastavit krvácení dásní, při užíváni léku na ředění krve – Xarelto.
Děkuji za rady.

Odpovědi
da ny

Co k tomu říká Váš praktický lékař a stomatolog?
Řešte s nimi.
Příčin může být více. Léky na ředění krve nejsou nutnou příčinou. Je tam vyšší riziko.
Zamyslete se nad svým jídelníčkem, dostatkem vitamínů (kysané zelí).
Pomoci mohou ústní vody s adstringentním účinkem

„Pokud užíváte přípravky na ředění krve, jako je aspirin, může vám hrozit riziko krvácení dásní. Váš stomatolog může na pomoc s krvácením navrhnout léčbu doma, například antiseptickou ústní vodu.“
https://www.o­ralb.cz/cs-cz/dentalni-zdravi/proble­my/zdravi-dasni/krvaceni-dasni

Příčinou krvácení z dásní může být také nedostatek některých vitamínů, a to hlavně vitamínů C a K.
Vitamín K se vyskytuje v několika formách (K1, K2 a K3 – syntetická forma) a je, mimo jiné, důležitý pro správnou funkci některých bílkovin, které zajišťují srážlivost krve a jeho tak může vést ke zvýšenému krvácení.
Protože tyto léky zvyšují pocit suchosti či hořkosti v ústech, zvyšují současně i riziko gingivitidy a periodontitidy a tím i riziko krvácení dásní.
https://cs.me­dlicker.com/1797-krvaceni-z-dasni