Juubi00

Jak zapálit sirku bez škrtátka?

Nejlepší odpověď
Reuef

zapalovacem

Další odpovědi
anonym

O okenní tabuli.

dudu

Lupou pomocí slunečních paprsků, o horkou plotnu na kamnech.

Damiana

Fajersky o podrážku bot.
Nebo o něčí strniště na bradě. Ale pak riskuješ inzultaci od onoho „pistolníka“!:-)

J.Mecir

Sirka bez škrtátka jde zapálit snadno. To červené je červený fosfor (jedovatý) a je méně výbušný než bílý, který se hned na vzduchcu vznítí, proto je uchován ve vakuu, ale u toho červeného, když se zpusobí tření tím vzniká teplo a hned se vznítí. Z čehož vyplíva o něco hodně třete a měla by se zapálit.

Zdroj: moje hlava