cvikra

Jak zahustit roztok bublifuk?

Uělal jsem podle receptury na výrobu náplně do bublifuku a je stále moc řídký a nedělá bubliny, jenom sem tam.
Nevíte jak ho zahustit?
Recept byl vytvořen: 1/4 l vody, 3 lžičky jaru, 4 lžičky cukru a 3 lžičky stolního oleje.

Nejlepší odpověď
mosoj

Přidej všechno po lžicce mimo vody.

Další odpovědi
ReHu

Jak je čerstvý?
Lépe funguje po 24 hod odstátí.

cochee

To složení je vtip? Viděl jsem už x receptů na bublifuk, ale nikdy s tukem. Bublifukové vlastnosti dělá ten saponát, ovšem s olejem jsou navzájem jako kočka a pes, detergent mění povrchové napětí na styku fází vody a oleje a tím umožňuje oleji se „rozpustit“ ve vodě, správně emulgovat – ovšem tím ztratí tu „sílu“ potřebnou pro bublifukáž, bubliny se nebudou dělat. Najdi si jiný recept, bez oleje (a také té vody se mi tam zdá moc). Často vidím v receptech glycerin, to bude asi ta správná ingredience.