huxa

Jak zabránit úžehu/úpalu v tomto vedru?

Jestliže člověk musí venku pracovat, po chvíli fyz. námahy se mu snad musí svět motat, jak kdyby měl v sobě pět panáků, nedej bože, když má čepici či dlouhý rukáv, nicméně když ho má, tak mu je strašné vedro, snižuje se jeho výkon a koleduje si na úpal, v opačném případě to bude úžeh s popáleninami. Jak se tedy účinně bránit, když musíte být na slunci několik hodin a musí člověk stále popocházet, takže slunečník s vodní lázní si nemůže jaksi dovolit?

Odpovědi
M.

Taky přemýšlím. Mám brigádu a jsem celou dobu jen na slunci, je to otrava.
Hodně piju, mažu se opalovákem, někdy si vezmu do lahve čistou vodu a sem tam se osvěžím. Jinak si pravidelně chodím odpočinout do stínu.