zjentek

Jak z mobilů stáhnout SMS, při potřebě jejich kopií na papíře?

Nevím, v paměti zařízeních SMS nikde ve složkách nevidím, možnost ukládat SMS na SDHC jaksi chybí a ukládat SMS na SIM neumím a stejně bych je odtamtud nejspíš neuměl stáhnout. ); díky.

(Jedná se o Huawei- Android 8 a taky Nokii E51– poslední Symbian.)

Nejlepší odpověď
Hlada

Každý výrobce dodává svůj obslužný program. Obecně můžu doporučit univerzální MyPhoneExplorer. Je výborný právě na různé zálohy a přenosy dat mezi různými telefony a PC. Kromě jiného umožňuje velmi jednoduché přenesení kontaktů kamkoli bez nutnosti je svěřovat Velkému bratrovi.

Další odpovědi
Arne1

Pokud bych to chtěl jako důkazní materiál, tak by bylo nejlepší si udělat „PrintScreen“ obrazovky do png souboru. Je na to ve vetsine androidu hmat dolů+vypínač podržet dokud to nepipne. A tento obrázek kamkoliv přenesu nebo přepošlu.

Dochy

M2lo by fungovat: Nastavení-záloha a zazálohovat vše na google disk (určitě jsou tam kontakty a SMS) To by pak mělo jít z google drive stáhnout. Ale nezkoušel jsem.
(jo, týká se jen Androidu, nevím co vše a jak umí Simbian)

anonym

Ahoj zjentek, jak říkal Hlada každý výrobce má na účely zálohovaní svůj program, zjistíš ho a instaluješ pomocí připojení telefonu k PC a v průzkumníku souborů máš na levé straně jméno svého telefonu a pod ním i název onoho programu, po kliknutí na něj postupuj podle instrukcí.

Dochy

Tak se omlouvám za dezinoformace. Ta záloha zůstává pro normální nakládání nepřístupná, zřejmě je dostupná zas jen pro obnovu SMS. Ale existují aplikace která dovolí zálohu kamkoli, jen budeš muset najít takovou, která Ti dovolí potom ten soubor otevřít (teoreticky by ty soubory mohli být šifrované)