jak vznikly jazyky ?

vznik ruznych jazyku

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Na toto existuje několik různých teorií. Určitě tu ale z počátku byl jeden prajazyk, kterým hovořili všichni. V té době ale také lidé žili víceméně na jednom malém území. Později, když lidé začali postupně osidlovat i další oblasti a ztráceli kontakt jedni s druhými, přestali spolu intenzivně komunikovat. Slova začala u různých skupin měnit význam, některá se vytrácela, protože je ta která skupina nepotřebovala a naopak v nových územích bylo potřeba pojmenovat nové věci. Z různých jazyků se pak vydělily dialekty, z nichž některé se osamostatnily úplně a rozvinuly do samostatných jazyků, tak jak vznikaly i jednotlivé národy. Každý jazyk pak prošel i svým vlastním vývojem, poznamenaným historií a prostředím, kde se usadil.
Naopak ale různými stěhováními, zabíráním už osídlených oblastí, válkami, vznikem různých říší, ovlivňoval jeden jazyk druhý. Nekteré postupně zanikly a vznikaly nové jazyky.

Je to velice zjednodušené, ale takto nějak to yřejmě probíhalo.

Další odpovědi
Makulka

lidi se dříve museli nějak domlouvat a tak vymisleli nakou řeč a pak konstantin a metoděj donesli HLAHOLICI (česká řeč abeceda)