zjentek

Jak vzniklo příjmení Dyk?

Jde také zde o další z romismů v češtině?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Styď se, takhle trápit Rokia či jiné uživatele tohoto webu! Vím DOBŘE, že je ti znám ten mechanismus a na „přinášejícího čápa“ nevěříš. Ale OK, zkusím. :)

Jistě je ti známo, že ženy mají podivné chutě a rozmary. Může to být zahradník nebo třeba poolboy či pošťák a ani hnědočechem neopovrhnou, když na to přijde.
No a po zdařilém spáření se s posledně jmenovaným vznikne Móre Dyk, co bys čekal asi jiného? ;) :)

BTW – víš co vznikne, když zkřížíš černocha s chobotnicí? Já to sice přesně nevím, ale určitě by to skvěle sklízelo bavlnu! ;) :D :D

Další odpovědi
marci1

Dyk=podobný původ jako u příjmení Dykas, Dykast
z řeckého apelativa (slova obecného významu) dykast = soudce
příjmení vzniklé v období humanismu

Autorem výkladového slovníku českých příjmení je Prof. PhDr. Dobrava Moldanová, CSc.

Vojta Dyk:
Původně se měl jmenovat po svém otci Radko Pytlíkovi. Jenže maminka ho chtěla ušetřit posměšků od spolužáků a dala Vojtovi příjmení Dyk. Nešlo o pseudonym, ale o skutečné příjmení. Jeho maminka se tak jmenovala za svobodna. No, ale nevíme, zda to byl dobrý nápad. Dyk foneticky znamená v překladu z angličtiny – penis. 🙂
https://prima­.iprima.cz/po­rady/top-star/pytlik-varga-samec-slavni-jejich-skutecna-jmena

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.