AK

Jak vzniká atmosférická síla?

Stydím se, že nevím takový základ, ale na netu je k atmosférické síle málo definic. Jasně, vím, že působí směrem vzhůru a nadlehčuje ve vzduchu. A je to něco na styl vztlakové síly v plynech. Ale jak byste popsali její vznik z hlediska molekul vzduchu? Co se tam děje?
Díky,
AK
Doplňuji:
Jo, jsem debil, atmosférickou sílu vypočítám násobením atmosférického tlaku a plochy, na níž působí, už jsem zase doma. Ale pořád nevím, jak vzniká.

Odpovědi
mosoj

Máš to pěkně popletené. Nediv se že nemůžeš najít rozumný odkaz.
Doplňuji:
Síla je tlak působící na jednotku plochy.
Atmosférický tlak je váha vzduchového sloupce. Největší atm. tlak je u hladiny moře.

anonym

temná hmota, temná energie (gravitace + princip papiňáku → vzduch tu zadržuje vrstva O3 a CO2… Prouděním pak vzniká ona síla.)

Dochy

Co třeba zachycení nárazů ze spousty molekul vzduchu ve volném pohybu? Pokud budeš držet štít a před tebou bude rota lidí co po Tobě bude házet tenisáky, také asi začneš pod tím náporem couvat…

Dochy

Nevím co má být ta atmosférická síla, ale pokud jde jen o atmosferický tlaku tak určitě není nejvyšší na hladině moře. Volně dostupné „nejnižší“ místo na zemi je jezero Mrtvé moře…