Postmaster

Jak využít vše, co nám nabízí dneska; internet, televizi, mobilní elektroniku atd.?

Je mi 68 let, a tak mohu porovnávat, co vše se změnilo, kde jsou ty doby kdy se používali mechanické věci jako; Flexaret VI, mechanický psací stroj, hodinky, co se natahovaly, atd. vše je dneska na elektřinu a každý kouká do mobilního telefonu. Jsme zahlcení obrovskou nabídkou; informací, programů, zboží, služeb atd. nejvíce mě fascinují děti v kočárku, co používají veliký mobilní telefon. Právě jsem si nainstaloval YouTube Music, a tak mám možnost poslouchat populární hudbu ve vysoké kvalitě v kvalitních studiových sluchátkách. Taky mohu poslouchat hudbu i v programu Horizon TV.

Nejlepší odpověď
Drap

Nikdo z nás nedokáže využít všechny současné věci. Využije to co potřebuje a nebo co ho nějakým způsobem uspokojuje. Záleží z jakého úhlu se na to díváme. Je pravda že současné moderní technologie hodně vše usnadní, ale to samé jsme vlastně dělali i v době předinternetové, bez telefonu a nevím čeho všeho ještě.

Další odpovědi
Kepler

Já jsem skoro stejně mladý a současnou elektroniku používám takto: komunikace, služby (i bankovní) bez nutnosti osobní návštěvy, totéž při nakupování z e-shopů, stahování hudby a filmů, zábava, možností je velmi mnoho. Můžu si dělat vlastní audio a videotéky „zdarma“ a téměř neomezeně, včetně starších titulů, skoro všechno se dá najít. Chce to ale PC a internet. Takto mám i internetovou TV s cca 90 programy.

Arne1

Není nutno využívat vše. Na druhou stranu je spousta věcí, po kterých jsem jako mladý kluk snil a dnes je to normální. Například jsem chtěl mít kapesní magnetofon, abych si nahrál pěkné události ze života (kolik mi bylo ? tak mezi 5. a 8. třídou). Podotýkám, že CC kazeta tou dobou ještě nebyla vynalezena.
Pak jsem snil o zkonstruování něčeho, co by mi nahrálo oblíbený program z televize (v té době byl už sice znám magnetický záznam obrazu, ale byla k tomu almara velká jako psací stůl. Pak jsem zálibně prohlížel ruský návod na amatérskou konstrukci barevné televize (barevná obrazovka byla nahrazena černobílou před kterou rotoval trojbarevný disk). Pak jsem na škole přičichl k počítačům, takové ty přes celou místnost. Joj, to tak mít doma. Po několika letech jsem se mohl vytahovat programovatelnou kalkulačkou co měla nějakých 90 kroků (tetička ze Švajcu). A tak by to mohlo jít dále – spousta toho je dnes naprosto běžná. Ne že bych využíval všechny možnosti – spoustu toho prostě nechápu (takový Instagram a TikTok prostě nevidím k čemu užitečnému by to mohlo být).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.