Jak vysvětlit návratnost investic?

Dobrý večer,
prosím tahle definice návratnosti investic ROI, zní pro mne strašně krkolomně. Vysvětlí mi ji někdo prosím, aby význam zůstal stejný z tohoto znění? Děkuji

Vyjadřuje v podstatě čistý zisk nebo ztrátu poměřenou počáteční investicí nutnou na pořízení řešení vyjádřenou v %
Třeba vzít v úvahu, že některá opatření, ač mají horší VOS, mohou snižovat více hrozeb nebo zranitelností a tak ač první pohled mohou vypadat jako méně efektivní, nemusí tomu tak být.

Odpovědi
Pepa25

Je to podíl, kolik procent investice se ti vrátí jedním ročním čistým ziskem.

Pepa25

Poslední větě nerozumím: co je to VOS?